Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 20.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 20.08.seuraSeurakisatLiperi -
ma 20.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
ma 20.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo17.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 20.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 20.08.pk58-Cup 4/5Vantaa 17.08.
ma 20.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere20.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatPosio20.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 20.08.seuraSeurakisatSonkajärvi17.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 20.08.pkHIK klubbmästerskapHangö -
ma 20.08.pkPk seiväskisaLeppävirta -
ma 20.08.pmKainuun pm-viestitKajaani18.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatVantaa 17.08.
ma 20.08.pkTestikisaTornio18.08.
ti 21.08.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 5Veikkola19.08.
ti 21.08.pkHippokisatSalo17.08.
ti 21.08.pkElokuun kisatJyväskylä18.08.
ti 21.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali20.08.
ti 21.08.pmSisuottelutRovaniemi19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti-ke 21.-22.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 21.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15v, HaminaHamina14.08.
ti 21.08.pkLajipäiväkisaHelsinki19.08.
ti 21.08.pkLahden HippokisatLahti17.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.pkHeittokisatkuusamo19.08.
ti 21.08.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre20.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatParkano20.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.08.
ti 21.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2018Helsinki17.08.
ti 21.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero21.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 22.08.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 22.08.pkTyttö- ja poikaolympialaisetKokemäki20.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 22.08.pk47. VasakisaPorvoo - Borgå17.08.
ke 22.08.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutTuusula19.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.08.pkEkin kisatTöysä20.08.
ke 22.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat20.08.
ke 22.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo20.08.
ke 22.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski18.08.
ke 22.08.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila19.08.
ke 22.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila19.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi20.08.
ke 22.08.pkAvoin aluekilpailuKajaani20.08.
ke 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutLaitila19.08.
ke 22.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo21.08.
ke 22.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 22.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 22.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 22.08.pkSuupohjacupKauhajoki21.08.
to 23.08.GPMotonet GP FinaaliLappeenranta16.08.
to 23.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali22.08.
to 23.08.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutSavonlinna -
to 23.08.pkNYU seurakisa / viikkokisa 5Nurmijärvi20.08.
to 23.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu -
to 23.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Kouvola, Inkeroinen19.08.
to 23.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto23.08.
to 23.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis21.08.
to 23.08.seuraSeurakisatHartola -
to 23.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen22.08.
to 23.08.pkAvoimet Äänekosken kaupunginmestaruuskisatÄänekoski20.08.
to 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
pe 24.08.tähtiTähtikisatTampere21.08.
pe 24.08.seuraSeurakisatMerijärvi -
la 25.08.pkHelsinki MarathonHelsinki25.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14Kempele17.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14Oulu17.08.
la 25.08.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM maantiekävely ja juoksuLeppävirran Takkula -
la 25.08.pkRaatteen MaratonSuomussalmi22.08.
la 25.08.maratonKokkolan VenetsialaismaratonKokkola20.08.
la 25.08.maratonPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää18.08.
la 25.08.pmSisulisä PM-ottelutJoutsa21.08.
la-su 25.-26.08.pmHelsyn Junnuhuipentuma 9-13 v.Helsinki21.08.
la 25.08.pm9-13-vuotiaiden moniottelutLeppävirta21.08.
la 25.08.pkVakka-ottelu IIUusikaupunki22.08.
la 25.08.pkYlämaan heittokisatLappeenranta, Ylämaa22.08.
la 25.08.pkHervannan XXVI JuhlakisatTampere22.08.
la 25.08.pkVisan mestaruuskisatIisalmi23.08.
la 25.08.pmHämSYn pm 10 000mTampere22.08.
la 25.08.pkKansallinen 16. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaratonEurajoki -
la 25.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
la 25.08.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki22.08.
la 25.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki23.08.
la 25.08.aaKurikan KansallisetKurikka23.08.
su 26.08.pkKaukajärvi YmpärijuoksuTampere24.08.
su 26.08.aa6.TilastopajacupTurku23.08.
su 26.08.pkSAUL.n Kansalliset Elokuun TuloskisaVihti24.08.
su 26.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 26.08.seuraSeurakisatKuhmo -
su 26.08.aaKokkolan kansallisetKokkola24.08.
su 26.08.pk32. Kuorevaarahölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi26.08.
su 26.08.pkKEV kisatkuusamo24.08.
su 26.08.pmM/N pm-10000m (avoimet)Turku23.08.
su 26.08.pkSeipään tuloskisaLieksa25.08.