Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti27.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.pkSeuracupImatra27.07.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi01.08.
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.pkSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.
su 05.08.pkAkilles mästerskap 4 - Akilleen mestaruuskisat 4Borgå - Porvoo -
ma 06.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.08.seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
ma 06.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuJoensuu03.08.
ma 06.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 06.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoPaimio04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 06.08.seuraSeurakisatLappeenranta02.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 06.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Kirkkonummi02.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 06.08.pkViiskuntakisatVirrat03.08.
ma 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoSalo04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.08.seuraSeurakisatKuhmo06.08.
ma 06.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs04.08.
ma 06.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 06.08.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska04.08.
ti 07.08.pkRiihiimäen Kiskon seiväskoulun päätöskisaRiihimäki05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.08.
ti 07.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio05.08.
ti 07.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup, 2. osakilpailuNurmijärvi02.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.08.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / SuupohjacupTeuva06.08.
ti 07.08.pkTuloskisatJuankoski05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup 2.osakilpailuKempele03.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri06.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II Vakka-lohkoMynämäki03.08.
ti 07.08.pkKymenlaakson lajipäivä pikajuoksu ja viestitKouvola02.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoTurku04.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero07.08.