Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Elokuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
  Lokakuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
40 1 2 3 4 5 6 7
41 8 9 10 11 12 13 14
42 15 16 17 18 19 20 21
43 22 23 24 25 26 27 28
44 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere31.07.
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää30.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.pkKiekon tuloskilpailutKeitele31.07.
ke 01.08.seuracupFöreningscup deltävling IINedervetil29.07.
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti29.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.pmDistriktstävlingMariehamn -
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 02.08.pkKeskipäivän koitoksetJoensuu01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.pkRaahen seiväs-ja korkeuskisatRaahe31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.pkSeuracupRuokolahti27.07.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 3/4Inkoo -
to 02.08.pkPomppu-Ukkojen seiväsHelsinki -
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 03.08.pkMyyrmäen heitto 5-otteluVantaa03.08.
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi02.08.
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la-su 04.-05.08.pmKnattefinalenVasa31.07.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.
ma 06.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuJoensuu03.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoPaimio04.08.
ma 06.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 06.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 06.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Kirkkonummi02.08.
ma 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.08.
ma 06.08.pkViiskuntakisatVirrat03.08.
ma 06.08.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska04.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoSalo04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 06.08.seuraSeurakisatKuhmo06.08.
ma 06.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 06.08.pkAkilles mästerskap 4 - Akilleen mestaruuskisat 4Borgå - Porvoo -
ma 06.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.08.pkTNT Heitot IIVantaa05.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 06.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatLappeenranta02.08.
ma 06.08.pkSeuracupin lisälajitJoensuu05.08.
ti 07.08.pkRiihiimäen Kiskon seiväskoulun päätöskisaRiihimäki05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup, 2. osakilpailuNurmijärvi02.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.08.
ti 07.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu05.08.
ti 07.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKauhava07.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri06.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.08.seuracupSeuracup II Vakka-lohkoMynämäki03.08.
ti 07.08.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / SuupohjacupTeuva06.08.
ti 07.08.pkKymenlaakson lajipäivä pikajuoksu ja viestitKouvola02.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup 2.osakilpailuKempele03.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoTurku04.08.
ti 07.08.pkTuloskisatJuankoski06.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero07.08.
ke 08.08.seuracupNåids föreningscup del 2 / Nåid:n seuracupin osa 2Espoo - Esbo05.08.
ke 08.08.pkJunnut radalleTampere07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 08.08.seuraSeurakisatPori06.08.
ke 08.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.08.pk100 metrin kilpailuPori, Noormarkku07.08.
ke 08.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatMaaninka06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatRiihimäki -
ke 08.08.seuraSeurakisatKarkkila07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 08.08.pkPainonheittokilpailuSeinäjoki -
ke 08.08.seuraSeurakisatJokela07.08.
ke 08.08.pkForssan Salaman viikkokisaForssa06.08.
ke 08.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatTyrnävä05.08.
ke 08.08.pkPeU:n kilpailu IIPerniö05.08.
ke 08.08.pkS-market kisaKalajoki06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 08.08.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 08.08.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes06.08.
ke 08.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 09.08.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden elokuun tuloskisat KILPAILUT PERUTTU PÄÄLLEKKÄISYYKSIEN VUOKSI Savonlinna -
to 09.08.pkSeiväskisaLahti08.08.
to 09.08.seuraSeurakisatKangasala08.08.
to 09.08.pkKU-68 Viikkokisa IIIKangasala08.08.
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala07.08.
to 09.08.pkSisulisätOrivesi07.08.
to 09.08.seuraSeurakisatHartola -
to 09.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
to 09.08.seuraSeurakisatVaala08.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut P/T14,15Saarijärvi02.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Espoo02.08.
pe 10.08.pkKuortaneen keihäskisaKuortane -
pe 10.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti07.08.
pe 10.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
pe 10.08.seuraSeurakisatkokkola09.08.
la 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä09.08.
la 11.08.amAluehuipentumat T/P-12-13 (ÖID, EPU, KePY. KeSY)Nykarleby06.08.
la 11.08.pkKangasalan puolimaratonKangasala31.07.
su 12.08.pkElokisatOrimattila09.08.
su 12.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SMLeppävirran Oravikoski -
su 12.08.seuraSeurakisatMalax11.08.
su 12.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
ma 13.08.pkViikkokisat ja pk kilpailu Leppävirta -
ma 13.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 13.08.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu12.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 13.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 5Savonlinna, Kerimäki -
ma 13.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatJärvenpää12.08.
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 13.08.seuraSeurakisatKarunki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi10.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKajaani12.08.
ti 14.08.pkPaunucup IVJämsä11.08.
ti-ke 14.-15.08.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitPorvoo - Borgå11.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatJanakkala13.08.
ti 14.08.pkKymenlaakson pm -ottelut T/P 9-13v, osa 2Kouvola /Koria10.08.
ti 14.08.pkImatran Inkeri kisat, Karhumäen kentän avajaiskisatImatra09.08.
ti 14.08.pkkokkolantyöväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola14.08.
ti 14.08.pkOsuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani12.08.
ti 14.08.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluVihti12.08.
ti 14.08.pkSeuraottelu Veto-Visa-Vire IIILapinlahti12.08.
ti 14.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 14.08.seuraSeurakisatParkano13.08.
ti 14.08.pkSprinttikisatRovaniemi13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero14.08.
ke 15.08.pkJunnut radalleTampere14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatPori13.08.
ke 15.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.08.pkPorin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailuPori13.08.
ke 15.08.pkTähtikisojen lisälajiSeinäjoki10.08.
ke 15.08.pkLieksan kaupunginmestaruuskisatLieksa14.08.
ke 15.08.pkHeinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailuHeinola12.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke-to 15.-16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15Salo10.08.
ke 15.08.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki10.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKarkkila14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKEMI14.08.
ke 15.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 15.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki13.08.
ke 15.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatKokemäki -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki16.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 16.08.aaElokansallisetVeteli13.08.
to 16.08.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä15.08.
to 16.08.pkEPUn Moukari cupKristiinankaupunki14.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 16.08.pk4.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 16.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 16.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 16.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 1Parainen15.08.
to 16.08.seuraSeurakisatRanua -
to 16.08.seuraSeurakisatJakobstad15.08.
to 16.08.pkSisulisätOrivesi14.08.
to 16.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 16.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskilpailutValtimo -
to 16.08.pkRt 7-13 årKORSHOLM14.08.
pe-su 17.-19.08.pkSAUL:n SM-kilpailutHelsinki07.08.
pe 17.08.pkHimangan urheilijoiden elonkorjuukisatHimanka14.08.
pe 17.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.
la-su 18.-19.08.pmUudyn pm 9-15vRiihimäki15.08.
la-su 18.-19.08.pmNåid F/P dagar 9-13 årRaseborg/Karis14.08.
la 18.08.pkErän ottelut 2018Helsinki17.08.
la 18.08.pmSisuhuipentuma Rovaniemi15.08.
la 18.08.pmSatakunnan piirin sisulisäviestitKankaanpää15.08.
la 18.08.pmSisukävelytRovaniemi15.08.
la 18.08.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2Joensuu15.08.
la 18.08.pmHämSY:n pm- sisulisäviestit Forssa13.08.
la 18.08.pkKurikan markkinajuoksuKurikka -
la 18.08.aaIin kisatIi14.08.
la 18.08.pkSpotox Heittopörssi ja VARSY:n juoksucup osakilpailuKaarina15.08.
la 18.08.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi15.08.
la 18.08.pkTakaperinjuoksun SM ja avoimet LaVen mestaruuskisat (KILPAILU PERUTTU PÄÄLLEKKÄISYYKSIEN VUOKSI)Lappajärvi15.08.
la 18.08.maratonPaavo Nurmi MarathonTurku -
la 18.08.aaVuosaari GamesHelsinki15.08.
la 18.08.amAluemestaruusviestitKokkola15.08.
la 18.08.pkIvar Wilskman- heitotTöysä16.08.
la 18.08.pmpm-viestit 9-17 vParikkala11.08.
la 18.08.pmEtelä-Savon 9-13 vuotiaiden viestihuipentumaMikkeli15.08.
la 18.08.pkEspoonlahden kiekkokisaEspoo16.08.
la 18.08.maantiej.Salpausselkä XC-HALF-MaratonLahti -
la 18.08.pkKeilahalli Shot Put Loimaa 2018Loimaa05.08.
la 18.08.amItäisen alueen aluemestaruusviestitMikkeli15.08.
su 19.08.pkHeitto-cupTampere18.08.
su 19.08.maraton15. Kymen Sanomat puolimaratonHamina14.08.
su 19.08.pk51. Auliksen olympialaisetJämsä16.08.
su 19.08.maratonVesijärvi puolikasLahti -
su 19.08.pmPohjois-Savon pm-viestit 9-15 v.Varkaus14.08.
su 19.08.pmSisuviestitAlavus15.08.
su 19.08.pmPSM- ja sisuviestitOulu15.08.
su 19.08.pkHannun keihäskisaOutokumpu16.08.
su 19.08.pkTuloskisat Keitele18.08.
su 19.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala17.08.
su 19.08.seuraSeurakisatKuusamo -
su 19.08.tähtiKarhula Games 2018 - Kotkan TähtikisatKotka15.08.
su 19.08.amAluemestaruusviestitTurku15.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 20.08.seuraSeurakisatLiperi -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 20.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo17.08.
ma 20.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
ma 20.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 20.08.pkPk seiväskisaLeppävirta -
ma 20.08.pmKainuun pm-viestitKajaani18.08.
ma 20.08.pk58-Cup 4/5Vantaa 17.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 20.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere20.08.
ma 20.08.pkHIK klubbmästerskapHangö -
ma 20.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 20.08.seuraSeurakisatSonkajärvi17.08.
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatPosio20.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatVantaa 17.08.
ma 20.08.pkTestikisaTornio18.08.
ti 21.08.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 5Veikkola19.08.
ti 21.08.pkElokuun kisatJyväskylä18.08.
ti 21.08.pkHippokisatSalo17.08.
ti 21.08.pmSisuottelutRovaniemi19.08.
ti 21.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali20.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 21.08.pkLajipäiväkisaHelsinki19.08.
ti-ke 21.-22.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 21.08.pkLahden HippokisatLahti17.08.
ti 21.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15v, HaminaHamina14.08.
ti 21.08.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre20.08.
ti 21.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala19.08.
ti 21.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2018Helsinki17.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.seuraSeurakisatParkano20.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.pkHeittokisatkuusamo19.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero21.08.
ke 22.08.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 22.08.pkTyttö- ja poikaolympialaisetKokemäki20.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 22.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 22.08.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutTuusula19.08.
ke 22.08.pkEkin kisatTöysä20.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo20.08.
ke 22.08.pk47. VasakisaPorvoo - Borgå17.08.
ke 22.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat20.08.
ke 22.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski18.08.
ke 22.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.08.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila19.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi20.08.
ke 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutLaitila19.08.
ke 22.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila19.08.
ke 22.08.pkAvoin aluekilpailuKajaani20.08.
ke 22.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo21.08.
ke 22.08.pkSuupohjacupKauhajoki21.08.
ke 22.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
ke 22.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 22.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 23.08.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutSavonlinna -
to 23.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali22.08.
to 23.08.GPMotonet GP FinaaliLappeenranta16.08.
to 23.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Kouvola, Inkeroinen19.08.
to 23.08.pkNYU seurakisa / viikkokisa 5Nurmijärvi20.08.
to 23.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu -
to 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
to 23.08.seuraSeurakisatHartola -
to 23.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis21.08.
to 23.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto23.08.
to 23.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen22.08.
to 23.08.pkAvoimet Äänekosken kaupunginmestaruuskisatÄänekoski20.08.
pe 24.08.tähtiTähtikisatTampere21.08.
pe 24.08.seuraSeurakisatMerijärvi -
la 25.08.pkHelsinki MarathonHelsinki25.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14Oulu17.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14Kempele17.08.
la 25.08.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM maantiekävely ja juoksuLeppävirran Takkula -
la-su 25.-26.08.pmHelsyn Junnuhuipentuma 9-13 v.Helsinki21.08.
la 25.08.maratonPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää18.08.
la 25.08.maratonKokkolan VenetsialaismaratonKokkola20.08.
la 25.08.pmSisulisä PM-ottelutJoutsa21.08.
la 25.08.pm9-13-vuotiaiden moniottelutLeppävirta21.08.
la 25.08.pkRaatteen MaratonSuomussalmi22.08.
la 25.08.pkYlämaan heittokisatLappeenranta, Ylämaa22.08.
la 25.08.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki22.08.
la 25.08.pkHervannan XXVI JuhlakisatTampere22.08.
la 25.08.pkVakka-ottelu IIUusikaupunki22.08.
la 25.08.pkVisan mestaruuskisatIisalmi23.08.
la 25.08.pkKansallinen 16. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaratonEurajoki -
la 25.08.pmHämSYn pm 10 000mTampere22.08.
la 25.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
la 25.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki23.08.
la 25.08.aaKurikan KansallisetKurikka23.08.
su 26.08.pkKaukajärvi YmpärijuoksuTampere24.08.
su 26.08.pkSAUL.n Kansalliset Elokuun TuloskisaVihti24.08.
su 26.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 26.08.aa6.TilastopajacupTurku23.08.
su 26.08.seuraSeurakisatKuhmo -
su 26.08.pk32. Kuorevaarahölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi26.08.
su 26.08.pkKEV kisatkuusamo24.08.
su 26.08.aaKokkolan kansallisetKokkola24.08.
su 26.08.pmM/N pm-10000m (avoimet)Turku23.08.
su 26.08.pkSeipään tuloskisaLieksa25.08.
ma 27.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 27.08.pkRaision Kuulan mestaruuskilpailutRaisio -
ma 27.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 27.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå22.08.
ma-ti 27.-28.08.pmAikuisurheilijoiden Kainuun pm-kisatKajaani26.08.
ma 27.08.pkHIK klubbmästerskapHangö -
ma 27.08.pkEurajoki Junior GamesEURAJOKI25.08.
ti 28.08.pkpaunucup VJämsä (Jämsänkoski)25.08.
ti 28.08.pkNYU avoin seuran mestaruuskilpailuNurmijärvi24.08.
ti 28.08.pkNaumasen kisat 2Joensuu -
ti 28.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna25.08.
ti 28.08.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling III / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIIAlaveteli27.08.
ti 28.08.seuraSeurakisatKouvola -
ti 28.08.pkKuulan ja keihään iltakisaJuuka26.08.
ti 28.08.pkMoukaripörssin kiekko ja keihäsPori27.08.
ti 28.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
ti 28.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero28.08.
ke 29.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.08.pkTuWe:n JunnukisatTurku26.08.
ke 29.08.pkVisan mestaruuskisat IIIisalmi25.08.
ke 29.08.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
ke 29.08.pkForssan Salaman mestaruuskisatForssa27.08.
ke 29.08.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula27.08.
to 30.08.seuraSeurakisatMynämäki -
to 30.08.seuraSilja Line SeurakisatRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis28.08.
to 30.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3Parainen29.08.
to 30.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis28.08.
to 30.08.pkVauhti tonniKoria29.08.
to 30.08.pkSisulisätOrivesi28.08.
to 30.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio28.08.
pe 31.08.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki29.08.
pe 31.08.pkPentin HölkkäKouvola /Elimäki -
pe 31.08.pk27. Sakun HölkkäPylkönmäki/Saarijärvi -