Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala02.07.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.seuraSeurakisatLiminka03.07.
ke 04.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 04.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 04.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatTervo04.07.
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatSEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila -
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja03.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa05.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la 07.07.pkJuhan kuulakisaIisalmi05.07.
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.pkKihaushölkkäRääkkylä -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkLapin Leikautukset lisälajitRovaniemi05.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia08.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu09.07.
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatKangasala09.07.
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti09.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.pkKEV-kisatkuusamo -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.pkSAUL:n Orivesi GamesOrivesi08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatTupos -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.seuraSeurakisatHeinola09.07.
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli09.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa08.07.
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.pkKU-58 JuhlamoukariVantaa 08.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.pkAvoimet pitäjänmestaruusmaastotLeppävirta -
ke 11.07.pkVauhti kävelyKoria -
ke 11.07.seuraSeurakisatTervo11.07.
to 12.07.pkForssan Salaman moukarikilpailuForssa 11.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis09.07.
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre09.07.
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.pkPyhäselän heinäkisatJoensuu -
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.pkViiskuntakisatÄhtäri10.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala11.07.
pe 13.07.seuraSeurakisatKokkola12.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
pe 13.07.pkHöjdtävling / KorkeuskilpailuSibbo / Sipoo12.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.pkTimanttikisojen lisälajiSastamala13.07.
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkPerinneurheilu kilpailutKuopion Muuruvesi -
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua10.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkPOPPI-OlympialaisetKannonkoski13.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkKnattestafett DMNärpes10.07.
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio14.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.pkLujan av. heitotLaihia -
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta16.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJuuka16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri17.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen aikuisurheilijoiden 5- ja 3-ottelukilpailut sekä heinäkuun tuloskisa Savonlinna10.07.
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere17.07.
ke 18.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 18.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli17.07.
ke 18.07.pkHeinäkuun timanttikisatOutokumpu16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatNykarleby17.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.pkKalannin Vankan HeittokilpailutUusikaupunki16.07.
to 19.07.pkViispiikkinen cupKarstula18.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.pkKEV kisatkuusamo17.07.
to 19.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
pe 20.07.pkPolvijärven yleisurheilumestaruuskilpailutPolvijärvi20.07.
la-su 21.-22.07.pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi16.07.
la-su 21.-22.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
la 21.07.pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
la 21.07.pkSisulisän lisälajitTornio18.07.
la 21.07.pkSuomi-juoksuJoensuu -
la 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
la 21.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 21.07.pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
la 21.07.pkRovaniemi City RunRovaniemi -
su 22.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
su 22.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu (HUOM. PVÄ MUUTTUNUT)Lappajärvi21.07.
su 22.07.pkVarstakisatUrjala20.07.
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti 24.07.pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
ke 25.07.aa4. TilastopajacupTurku22.07.
ke 25.07.pkJunnut radalleTampere23.07.
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 25.07.pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 25.07.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 25.07.pkHeittokisatkuusamo23.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatLiminka24.07.
ke 25.07.seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
ke 25.07.pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
ke 25.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 25.-26.07.pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
ke 25.07.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
ke 25.07.pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 25.07.seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.07.pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
ke 25.07.pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
ke 25.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 26.07.seuraSeurakisatRiihimäki -
to 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
to 26.07.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
to-su 26.-29.07.pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
to 26.07.poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 26.07.seuraSeurakisatMultia -
to 26.07.pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
to 26.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
to 26.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
to 26.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
to 26.07.pkSisulisätOrivesi24.07.
to 26.07.neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
to 26.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
pe 27.07.seuraSeurakisatKokkola26.07.
la 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
la-su 28.-29.07.pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane24.07.
la-su 28.-29.07.pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
la-su 28.-29.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 28.-29.07.aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
la-su 28.-29.07.aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
la-su 28.-29.07.pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
la 28.07.pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
la 28.07.seuraSeurakisatPyhäjoki -
la-su 28.-29.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
la 28.07.pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
la 28.07.pkToivon KipinäKangaslampi -
la 28.07.pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
su 29.07.pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
su 29.07.pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
su 29.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 29.07.pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia28.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -