Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13             1
14 2 3 4 5 6 7 8
15 9 10 11 12 13 14 15
16 16 17 18 19 20 21 22
17 23 24 25 26 27 28 29
18 30            
  Toukokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
  Kesäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia02.06.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia02.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku27.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitotJalasjärvi31.05.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.pkKultajousi kuukaisikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala03.06.
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.pkSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaMikon MittelötTöysä06.06.
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna06.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere07.06.
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu -
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.seuraSeurakisatIi -
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere08.06.
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo06.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka06.05.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio10.06.
to 14.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki -
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila15.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.pmSisuottelutRovaniemi15.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä15.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.07.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti19.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska -
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava -
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio17.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere -
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti03.07.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski23.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna24.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi23.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila23.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.