Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Kesäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22         1 2 3
23 4 5 6 7 8 9 10
24 11 12 13 14 15 16 17
25 18 19 20 21 22 23 24
26 25 26 27 28 29 30  
  Heinäkuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe 01.06.seuraSeurakisatRiihimäki -
pe 01.06.pkKiskon mestaruuskisat - juoksutRiihimäki30.05.
su 03.06.pkJorman moukaripörssiLeppävirta03.06.
su 03.06.pkRyskeen HeittokisatTammela31.05.
su 03.06.pkHeittokisatTyrnävä01.06.
su 03.06.aaLeppävaaran Sisun 95-vuotisjuhlakilpailuEspoo30.05.
su 03.06.pkKansalliset Aikuisurheilun NastokisatLahti Nastola28.05.
su 03.06.pkKeihäskoulun keihäskisaJoensuu01.06.
su 03.06.pkJuha Tiaisen muistokisatUukuniemi30.05.
su 03.06.pkPaavon KisaSaarijärvi31.05.
su 03.06.pkTuiskun heittokisat IRusko31.05.
su 03.06.aaVirtain KansallisetVirrat28.05.
su 03.06.pk400 m juoksupäiväHelsinki30.05.
ma 04.06.seuraSeurakisatKuhmo04.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma-ti 04.-05.06.aaPaavo Nurmi Junior / Master GamesTurku31.05.
ma 04.06.aaMarskin kisatLappeenranta30.05.
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio04.06.
ma 04.06.pkHeittokisatPosio01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatIitti03.06.
ma 04.06.seuracupSeuracupin piirikisa 1Helsinki31.05.
ma 04.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.06.
ma 04.06.aaVihdin Kansalliset kisatVihti01.06.
ma 04.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 1Savonlinna, Kerimäki -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 04.06.seuraSeurakisatAlajärvi -
ma 04.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 04.06.pkHippokisatUrjala02.06.
ma 04.06.pkMIKV ABC seurakisat 2Mikkeli01.06.
ma 04.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 04.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 04.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 04.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo03.06.
ma 04.06.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska02.06.
ma 04.06.aaLaihian Lujan kansallisetLaihia03.06.
ti 05.06.iaafPaavo Nurmi GamesTurku25.05.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila04.06.
ti 05.06.pkLähiTapiola avoimet junnuheitot, KILPAILU SIIRRETTY (kts. lisätiedot)Jalasjärvi31.05.
ti 05.06.pkKultajousi kuukausikisat 2/5Kuopio03.06.
ti 05.06.seuracupSeuracup I osakilpailuRovaniemi01.06.
ti 05.06.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatSalo03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatPuolanka -
ti 05.06.pkVirkiä GamesLapua03.06.
ti 05.06.pkOp Oulu Tiistaikisa IIOulu03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 05.06.pkSeuraottelu Kisko-Tarmo-HSURiihimäki02.06.
ti 05.06.pkAluekilpailut Kokkola03.06.
ti 05.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 05.06.seuraSeurakisatSomero05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatTupos05.06.
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 06.06.pkVehmainen kesäkuun kilpailuTampere04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 06.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ke 06.06.neNuorten EliittikisatJanakkala04.06.
ke 06.06.pmLasY:n pm-viestit 9-15 ., LahtiLahti01.06.
ke 06.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 06.06.pkJunnukisatLieksa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatPori04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKouvola -
ke 06.06.seuraSeurakisatKarkkila05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKEMI05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatJämsä -
ke 06.06.seuraSilja Line SeurakisatVantaa05.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 06.06.pkNåids föreningscup del 1 / Nåid:n seuracupin osa 1Borgå - Porvoo03.06.
ke 06.06.pkVire-Veto-Visa seuraotteluVarpaisjärvi03.06.
ke 06.06.pmKainuun sisuviestitSuomussalmi03.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatHelsinki04.06.
ke 06.06.pkTeuvan Rivakan YU-KilpailutTeuva05.06.
ke 06.06.pkJunispelenOravainen (Vöyri)04.06.
ke 06.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 06.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 06.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 06.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
to 07.06.pkRaahen Vesan seiväskisaRaahe05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKaavi -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki07.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 07.06.pkKesäliigan 2. osakilpailuTampere04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 07.06.pkSinettikisatVantaa05.06.
to 07.06.seuracupSeuracup I Turun lohkoKaarina05.06.
to 07.06.pkAviisi Games IKauhava06.06.
to 07.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pituus, kuula ja moukariKouvola, Inkeroinen03.06.
to 07.06.aaÄänekoski GamesÄänekoski03.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 07.06.seuraSeurakisatHyrylä06.06.
to 07.06.pkVakka-Suomen rataviestit ja kävelytMynämäki04.06.
to 07.06.seuracupSeuracup 1.osakilpailuOulu04.06.
to 07.06.pkPyhäselän kesäkuun kisatJoensuu -
to 07.06.pkViiskuntakisatÄhtäri05.06.
to 07.06.pkIntersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 mLapinlahti04.06.
to 07.06.seuraSeurakisatAsikkala05.06.
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
to 07.06.pkSisulisätOrivesi05.06.
to 07.06.seuraSeurakisatKeitele -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 07.06.pk2.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 07.06.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki05.06.
pe 08.06.aaKeskisMikon MittelötTöysä07.06.
pe 08.06.seuraSeurakisatPyhäntä -
pe 08.06.pkPituus- ja keihäskisatPyhäntä -
pe 08.06.pkHintrekin lenkki ja Osmo juoksutKaustinen -
la 09.06.pkHelsinki Half MarathonHelsinki09.06.
la 09.06.pkTarmon NuorisokisatHämeenlinna07.06.
la 09.06.pk19. Kikkan KisatMarttila06.06.
la 09.06.pmNÅID P/F-stafettSibbo / Sipoo07.06.
la 09.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokua03.06.
la 09.06.pkLieksan SeniorikisatLieksa07.06.
la 09.06.pmLasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osaAsikkala05.06.
la 09.06.pkAvoimet heittokilpailutUusikaupunki06.06.
la 09.06.pkRajarunTornio07.06.
la 09.06.pkOP Junior GPHelsinki05.06.
la 09.06.maantiej.Karhun keväthölkkäRanua08.06.
la 09.06.pkForssan Salaman estejuoksukilpailutForssa06.06.
la 09.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 09.06.pkSeppo Välimäki aluekisatPori, Noormarkku07.06.
la 09.06.pkRappujuoksun SMLeppävirta09.06.
la 09.06.pkPituuskisatRuokolahti -
la 09.06.tähtiJyväskylä GamesJyväskylä03.06.
su 10.06.pkYhdessä Aikuisurheilijoiden kanssa T/P11,13,15Perniö07.06.
su 10.06.pkKaarinan AluekilpailuKaarina07.06.
su 10.06.aaRajakisatTornio07.06.
su 10.06.pkEurajoen KesäkisaEURAJOKI07.06.
su 10.06.aaKesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala08.06.
su 10.06.pkAlavuden kisatAlavus08.06.
su 10.06.pkKEV kisatKuusamo08.06.
su 10.06.pkWirtakisatPyhäjoki08.06.
su 10.06.pkHeittokisatJuankoski08.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatTornio -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 11.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 11.06.pkSeuracupLappeenranta07.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatPudasjärvi10.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatPosio11.06.
ma 11.06.seuracupSeuracupin 1. piiriosakilpailu, KymY ja LasYKotka08.06.
ma 11.06.pkSeuracup 1 osakilpailuRiihimäki08.06.
ma 11.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere11.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatVantaa 08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 11.06.seuraSeurakisatKerava10.06.
ma 11.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 11.06.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 2Savonlinna, Kerimäki -
ma 11.06.seuraSeurakisatKuhmo11.06.
ma 11.06.pkPlussa yu-kilpailutJoensuu -
ma 11.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 11.06.pkLähiTapiolan NuorisokisatLaitila08.06.
ma 11.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani09.06.
ma 11.06.pkJuoksukoulun pikamatkatKurikka10.06.
ma 11.06.pk58-Cup 2/5Vantaa08.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I Salo-Loimaa lohkoSalo07.06.
ma 11.06.seuracupSeuracup I YkköslohkoNaantali07.06.
ma 11.06.seuracupFöreningscup deltävling INykarleby08.06.
ma 11.06.seuraSilja Line SeurakisatAlavus13.06.
ti 12.06.pkTampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere10.06.
ti 12.06.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatUlvila11.06.
ti 12.06.pk veikkolan veikkojen viikkokisa 3Veikkola10.06.
ti 12.06.pkKankaanpään aluekilpailutKankaanpää11.06.
ti 12.06.pkJärvituuliCup 2Keuruu10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 12.06.pmPohjois-Karjalan pm-viestitLieksa08.06.
ti 12.06.pkNYQS yleisurheiluIlmajoki11.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatJalasjärvi12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatSalo -
ti 12.06.pmAikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kisatTöysä / Alavus10.06.
ti 12.06.pkPyhännän piirikunnallisetPyhäntä10.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani11.06.
ti 12.06.pkOsuuspankin HIPPO-kisatLempäälä11.06.
ti 12.06.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 12.06.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame11.06.
ti 12.06.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis10.06.
ti 12.06.pkAluekisatParainen10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatUukuniemi12.06.
ti 12.06.aaTampereen mestaruuskilpailutTampere10.06.
ti 12.06.pkTuloskisatJuankoski10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatParkano11.06.
ti 12.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani10.06.
ti 12.06.pkKankaanpään aluekilpailutKankaanpää10.06.
ti 12.06.pmLänsi-Pohjan piirin sisulisäviestitKEMI08.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 12.06.pkSuomen KultapörssikisatAkaa / Viiala11.06.
ti 12.06.seuracupSeuracup piirikisaKalajoki10.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 12.06.seuraSeurakisatSomero12.06.
ti 12.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 12.06.aaTomatspelenNärpes10.06.
ke 13.06.GPMotonet GP EspooEspoo03.06.
ke 13.06.pkJunnut radalleTampere11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKerava -
ke 13.06.seuraSeurakisatLiminka12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 13.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto11.06.
ke 13.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuPaltamo08.06.
ke 13.06.pkPorvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1Porvoo - Borgå08.06.
ke 13.06.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo12.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi13.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 13.06.pkForssan Salaman viikkokisaForssa11.06.
ke 13.06.pkHeittokisatkuusamo11.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatForssa11.06.
ke 13.06.pkViikkokisatVirrat10.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMikkeli -
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 13.06.pkViispiikkinen CupSaarijärvi11.06.
ke 13.06.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju12.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKarkkila12.06.
ke 13.06.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli12.06.
ke 13.06.pkNuorten YleisurheilukilpailutPyhtää10.06.
ke 13.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 13.06.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 13.06.poUngdomsserie (utomhus), omgång 3Finström -
ke 13.06.seuraSeurakisatYlitornio12.06.
ke 13.06.pkPk-ottelutYlitornio12.06.
ke 13.06.pkSiikalatvacupSiikalatva/Pulkkila -
to-su 14.-17.06.aaYouth Athletics GamesEspoo03.06.
to 14.06.pkAikuisurheilijoiden heittokarnevaalikisaSavonlinna -
to 14.06.seuraSeurakisatRanua -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 14.06.pkKesäkuun piirikunnallisetKaavi13.06.
to 14.06.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu13.06.
to 14.06.pkHyppy- ja juoksukisatPosio11.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 14.06.seuraSeurakisatIi -
to 14.06.pkKU-68 Viikkokisa IKangasala13.06.
to 14.06.pkSisulisätOrivesi12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKangasala13.06.
to 14.06.pkRt i Smedsby 9-15 årKorsholm12.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 14.06.seuraSeurakisatMalax12.06.
to 14.06.pkViiskuntakisatTöysä / Alavus13.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto14.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKitee -
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari12.06.
to 14.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 14.06.seuraSeurakisatSäkylä14.06.
to 14.06.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe 15.06.pkHimangan urheilijoiden yleisurheilukilpailutHimanka12.06.
pe 15.06.seuraSilja Line SeurakisatKokkola14.06.
la 16.06.pkToive uusinta korkeusLeppävirta16.06.
la 16.06.seuraSeurakisatSOTKAMO -
la 16.06.pkVII Korentokangas-juoksuPudasjärvi13.06.
la 16.06.pkTapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia13.06.
la 16.06.pkHeittokisat RatakatuIisalmi12.06.
la 16.06.maratonVieskaMaraton 2018Ylivieska13.06.
la 16.06.pkNuorten heittokisatOulu / Kiiminki13.06.
la 16.06.pkAurinkomaratonYlitornio -
la 16.06.aaKälviän kansallisetKokkola12.06.
la 16.06.pkHealth Lab-painonheittocupin 3.osakilpailu ja finaaliSavonlinna -
la 16.06.pkAktia Tähtikisat Pre GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.06.
la 16.06.pkRoth MastersRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.06.
la 16.06.maratonForssan Suvi-iltaForssa -
su 17.06.pkKaris Telefon Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis12.06.
su 17.06.pkKalannin Vankan HeittokisatUusikaupunki14.06.
su 17.06.aaParkano GamesParkano14.06.
su 17.06.pkAkaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala15.06.
su 17.06.pkKiekuu cupKauhajoki16.06.
su 17.06.SMSM-maantiekävelytEspoo09.06.
su 17.06.tähtiAktia TähtikisatRasepori/Karjaa12.06.
su 17.06.pkSusirajan seiväskoulun seiväskisaLieksa16.06.
ma-ti 18.-19.06.pkEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusmoniottelutHelsinki15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 18.06.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 18.06.seuraSeurakisatLiperi -
ma 18.06.pkEtelä-Pohjanmaan Avoin Painoinheitto CUP 2018Kurikka -
ma 18.06.seuraSeurakisatKotka -
ma 18.06.pkRaision kaupungin mestaruuskilpailutRaisio -
ma 18.06.pkKuukausikisatRuokolahti15.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatPyhäjoki17.06.
ma 18.06.pkPaimion yleisurheilukilpailutPaimio16.06.
ma 18.06.seuracupSeuracup1. osakilpailu, läntinen alueVaasa16.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 18.06.pkKesäillan heitotLaitila / Uusikaupunki15.06.
ma 18.06.aaViitasaaren KansallisetViitasaari15.06.
ma 18.06.pkKymelaakson lajipäivä: 3-loikka, keihäsKoria14.06.
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 18.06.pk200 m aluemestaruusotteluiden yhteydessäHelsinki17.06.
ma 18.06.seuraSeurakisatKarunki -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
ma 18.06.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 18.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatÄänekoski -
ma 18.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 18.06.seuraSeurakisatLohtaja -
ma 18.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere18.06.
ti 19.06.pkSeuracup lisälajitJyväskylä17.06.
ti 19.06.aaValkean Kaupungin KisatOulu14.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 19.06.seuracupSeuracup 1Jyväskylä17.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 19.06.seuraSeurakisatJalasjärvi19.06.
ti 19.06.aa2. TilastopajacupTurku16.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailu, itäinen alueAlavus17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup piirikisan osa 1Savonlinna16.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 19.06.seuraSeurakisatIkaalinen17.06.
ti 19.06.seuracupSeuracup 1. osakilpailuLapinlahti17.06.
ti 19.06.pkYlemmäisen ympärijuoksuJuuka -
ti 19.06.pkRT i MalaxMalax18.06.
ti 19.06.pkViikkokisa 3000mLappeenranta -
ti 19.06.pkIII-lohkon kisatUrjala17.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatKouvola -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti18.06.
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 19.06.seuraSeurakisatParkano18.06.
ti 19.06.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 19.06.seuraSeurakisatVesanto -
ti 19.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero19.06.
ti 19.06.pkSeuracup piirikisan lisälajiSavonlinna16.06.
ke 20.06.pkErän sarjakisa 5-9vHelsinki19.06.
ke 20.06.pkPaunucup IIJämsä17.06.
ke 20.06.pkJunnut radalleTampere18.06.
ke 20.06.maantiej.Jannen IltalenkkiElimäki -
ke 20.06.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailuJoensuu17.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatTupos20.06.
ke 20.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 20.06.pmNÅID F/P mångkamp 9-13 år och ÖK mångkamp 9-15 årSibbo / Sipoo17.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 20.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani18.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 20.06.seuracupSeuracup I VakkalohkoUusikaupunki17.06.
ke 20.06.neNuorten eliittikisatVantaa16.06.
ke 20.06.pkVirin aluekisaAlavieska19.06.
ke 20.06.seuraSilja Line SeurakisatSiilinjärvi18.06.
ke 20.06.pkViispiikinen Cup II osakilpailuKivijärvi20.06.
ke 20.06.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 20.06.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 20.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 20.06.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
to 21.06.aaSSU:n nuorisokansalliset - Poholaasen Timanttiliigan osakilpailuSeinäjoki19.06.
to 21.06.aaPohjantähti - GamesPudasjärvi17.06.
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 21.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 21.06.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri20.06.
to 21.06.seuraSeurakisatKellokoski20.06.
to 21.06.pkPunkalaitumen Kunnon JuhannuskisatPunkalaidun19.06.
to 21.06.pkSisulisätOrivesi19.06.
to 21.06.pkPyhäselän juhannuskisatJoensuu -
to 21.06.seuraSeurakisatMuhos20.06.
pe 22.06.aaPosion Pyrinnön juhannuskisatPosio20.06.
pe 22.06.pkLassen JuhlaratamaratonKerava15.06.
pe 22.06.pkFiskars Willage Juhannus RunFiskars21.06.
pe 22.06.aaIkaalisten JuhannuskisatIkaalinen19.06.
pe 22.06.aa52. Keuruun JuhannuskisatKeuruu17.06.
pe 22.06.aaSomeron juhannuskisatSomero20.06.
pe 22.06.pkKiekon juhannuskisatKeitele21.06.
la 23.06.GPMotonet GP KuortaneKuortane15.06.
su 24.06.pkJuhannus korkeusLeppävirta24.06.
su 24.06.pkJuhannuksen tuloskisaLappeenranta -
su 24.06.tähti82.Saarijärven JuhannuskisatSaarijärvi18.06.
ma 25.06.pkLIVAL-Games lisälajiSibbo / Sipoo24.06.
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.pkTNT Heitot IVantaa24.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia24.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 2/4Siuntio -
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.pkRaahen seiväs ja korkeuskisaRaahe25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.pkFöreningskamp LuLi-LIKLiljendal -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.pkSeiväshyppykilpailuHelsinki -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatKokkola28.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -