Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti 01.05.pkVappujuoksuIlomantsi -
ti 01.05.pkVappuheitot (Heitto-cup 2/4)Lohja29.04.
ti 01.05.pkKeski-Pohjanmaan maantieviestitKokkola25.04.
ti 01.05.pkVappujuoksuLeppävirta01.05.
ti 01.05.pkVappuhölkkäMikkeli / Ristiina01.05.
ti 01.05.pk44. VappuhölkkäLohijärvi, Ylitornio30.04.
ti 01.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti30.04.
ke 02.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 02.05.pkVakka-Suomen alueen maasto-ja sukkulaviestitMasku29.04.
ke 02.05.seuraSeurakisatPori01.05.
to 03.05.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa 02.05.
to 03.05.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki01.05.
pe 04.05.maantiej.Espoo IltajuoksuEspoo -
la 05.05.maantiej.Halpa-Halli KoitelijuoksuOulu28.04.
la 05.05.pkKaustisen Juhlaheitot IKaustinen02.05.
la 05.05.pkKinnin Kuhien Ukonmäen kierrosMäntyharju01.05.
la 05.05.pkAlueleirin leirikilpailuSavonlinna -
la 05.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti03.05.
la 05.05.maratonXXXV Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi -
la 05.05.maratonSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta -
la 05.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 1Nurmijärvi02.05.
la 05.05.pkFlying Finns -junnumaastotSalo29.04.
su 06.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 2Vantaa03.05.
su 06.05.SMSM-maastotSalo, Perniö29.04.
su 06.05.pkAlueleirin kiekonheiton leirikilpailuSavonlinna -
su 06.05.pkLiikuntariehaHelsinki03.05.
su 06.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ma 07.05.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 07.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari04.05.
ma 07.05.seuraSeurakisatHeinola05.05.
ma 07.05.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
ti 08.05.pkAvoin piirikunnallineniisalmi -
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatKuopio06.05.
ti 08.05.pkJoensuu MiniRun 2018Joensuu 07.05.
ti 08.05.pkKultajousi kuukaisikisat 1/5Kuopio06.05.
ti 08.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa 07.05.
ti 08.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola06.05.
ti 08.05.pkLeirikilpailutPori07.05.
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti07.05.
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 09.05.pkKeihäs- ja seiväsleirin leirikisaKuortane -
ke 09.05.seuraSeurakisatJanakkala07.05.
ke 09.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 09.05.pmSisulisämaastotLieto04.05.
to 10.05.pkKaken kierrosVesanto -
to 10.05.pmPM-maastotNakkila06.05.
to 10.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastotLempäälä08.05.
to 10.05.pkPäijänne-juoksuPadasjoki06.05.
to 10.05.pkHelatorstain Heittokisat (Heittocup 3/4)Lohja08.05.
to 10.05.pkMuhos-juoksuMuhos -
to 10.05.pmSisumaastotAlajärvi06.05.
to 10.05.seuraSeurakisatLahti07.05.
to 10.05.pkFazer Reilu Cup ILahti07.05.
pe-su 11.-13.05.pkANMJ-lounaien alue, leirikilpailutTammela -
la 12.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo09.05.
la 12.05.maantiej.Joensuu RunJoensuu -
la 12.05.pkErän heittocup 1/2018Helsinki11.05.
la 12.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti11.05.
la 12.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku06.05.
la 12.05.pkRaumanmeren MaratonRauma -
la 12.05.maantiej.46. AulankojuoksuHämeenlinna08.05.
la 12.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta12.05.
la 12.05.pkBaanaRunKempele -
la 12.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola10.05.
la 12.05.pkBocks RunVasa/Vaasa -
la 12.05.pkBocks Run kula kuulaVasa09.05.
ma 14.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.05.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 14.05.pk58-Cup 1/5Vantaa11.05.
ma 14.05.seuraSeurakisatVantaa 11.05.
ma 14.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää13.05.
ma 14.05.seuraSeurakisatIi -
ma 14.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo13.05.
ti 15.05.pkHeittokilpailutJyväskylä14.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatJalasjärvi15.05.
ti 15.05.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutJärvenpää12.05.
ti 15.05.pkLajipäiväkisaHelsinki13.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 15.05.pkKymenlaakson pm-maastot T/P 9-15, PyhtääPyhtää08.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti14.05.
ti 15.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola13.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki13.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero15.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ke 16.05.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 16.05.pkOtaniemi Junior GamesEspoo13.05.
ke 16.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 16.05.seuraSeurakisatHeinola13.05.
ke 16.05.pkIin Testijuoksusarjan ratakymppiIi -
ke 16.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus15.05.
ke 16.05.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 16.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Lemland -
to 17.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi14.05.
to 17.05.pkKeihäsolympiadin leirikisaLahti, Pajulahti -
to 17.05.pkEspoonlahden Heittokisat 2018 Espoo14.05.
to 17.05.pkFazer Reilu Cup IILahti, Nastola14.05.
to 17.05.seuraSeurakisatLahti, Nastola14.05.
to 17.05.pk1. seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina17.05.
to 17.05.pmpm sisulisämaastoviestiLieto12.05.
to 17.05.pkNaumasen kisat 1Joensuu -
to 17.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa15.05.
to 17.05.pkSisulisätOrivesi15.05.
pe 18.05.pkToukokuun moukarikisaKankaanpää17.05.
pe 18.05.pkANMJ-lounaien alue, leirikilpailutTammela -
pe 18.05.pkEspoonlahden Heittokisat 2018 Espoo15.05.
pe 18.05.pkKokkola City RunKokkola -
la 19.05.maratonHelsinki City Running Day Helsinki -
la 19.05.pkKansalliset veteraanikilpailutSalo -
la 19.05.pkUudy:n pm-junnuottelut 1.Janakkala15.05.
la 19.05.pkHealth Lab painonheittocupin 2. osakilpailuMikkeli / Ristiina30.04.
la 19.05.pkANMJ-leirikisa, kilpakävelytKuortane -
la 19.05.pkErän lajicup 1/2018Helsinki18.05.
la 19.05.pkKaustisen Juhlaheitot IIKaustinen16.05.
la 19.05.pkANMJ-leirikisa, kiekkoKuortane -
la 19.05.pkHeittokisatKeitele17.05.
la 19.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 19.05.maratonYyteri maraton ja puolimaratonPori -
la 19.05.pmSisumaastot ja pm-aikuisetTornio16.05.
la 19.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatMyrskylä15.05.
la 19.05.pkNuorison KirmaisutTampere16.05.
la 19.05.kävelyKansallinen kilpakävelycup /HämsY:n pm-rata- ja sisulisäkävelytUrjala16.05.
la 19.05.pmPM-maastotKiuruvesi13.05.
la 19.05.pkMaastohuipentuma / pm-maastotLohtaja16.05.
la 19.05.pkHannun 50v KeihäskisatSeinäjoki17.05.
la 19.05.pkAikuisurheilijoiden moukarinheittokilpailuMikkeli / Ristiina30.04.
la 19.05.pkANMJ- keihään leirikisaKuortane -
la 19.05.pkLeirikilpailuKuortane -
la 19.05.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM polkujuoksuLeppävirta19.04.
la 19.05.amRataraastoSarkkirannantie 20, 90440 Kempele18.05.
su 20.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 3Vantaa17.05.
su 20.05.pkHeitto-cupTampere 19.05.
su 20.05.pkAv Tul:n Savon piirin pm, vauhditon moukarinheittoLeppävirta -
su 20.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutKuhmo18.05.
su 20.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
su 20.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku16.05.
su 20.05.pkHelluntain heitot (Heitto-cup 4/4)Lohja18.05.
su 20.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi20.05.
su 20.05.maantiej.Kansainvälinen 46. Pyynikki-juoksuTampere15.05.
su 20.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo18.05.
su 20.05.pmEtelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutHirvensalmi14.05.
su 20.05.pkTavastkenkä-hölkkäPyhäntä18.05.
su 20.05.pkHelluntain piirikunnallisetKaavi18.05.
su 20.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä / Alavus18.05.
su 20.05.pkKauden avausAlavieska19.05.
ma 21.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma-ti 21.-22.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-moniottelutHelsinki17.05.
ma 21.05.seuraSeurakisatLiminka -
ma 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää17.05.
ma 21.05.seuraSeurakisatJärvenpää20.05.
ma 21.05.pkMIKV ABC seurakisat 1Mikkeli18.05.
ma 21.05.pkPaunucup IJämsä18.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 22.05.pkToukokuun kisatJyväskylä18.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 22.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio19.05.
ti 22.05.pkMoukaripörssin toukokisatPori21.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatParkano21.05.
ti 22.05.pkTuloskisatJuankoski20.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 22.05.pkAluekilpailuNykarleby20.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero22.05.
ke 23.05.pkSAKU gamesTampere09.05.
ke 23.05.maantiej.KLL maastojuoksutLempäälä16.05.
ke 23.05.pkHSU:n seiväskisatHyvinkää21.05.
ke 23.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.05.pkSeiväskoulun kevätkisaLahti, Pajulahti21.05.
ke 23.05.pkLajipäivätLappeenranta20.05.
ke 23.05.pkKieKuMo Cup IVirrat21.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatKerava -
ke 23.05.pmDM i landsvägsgång - maantiekävelyVasa21.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatTyrnävä22.05.
ke 23.05.pkÖstra kretsens juniorstafetterBorgå - Porvoo22.05.
ke 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, kiekkoKouvola18.05.
ke 23.05.pmPm-SisulisäkävelytPori21.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 23.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 23.05.pkHeitto-cupTampere22.05.
ke 23.05.seuraSeurakisatKokemäki -
to 24.05.seuraSeurakisatEspoo -
to 24.05.seuraSeurakisatLahti21.05.
to 24.05.pk46.kuulakarnevaaliHämeenkyrö20.05.
to 24.05.pkFazer Reilu Cup IIILahti21.05.
to 24.05.pkSisulisätOrivesi22.05.
to 24.05.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
to 24.05.seuraSeurakisatHartola -
to 24.05.seuraSeurakisatAsikkala22.05.
to 24.05.pkPitkät ratamatkatPaimio22.05.
to 24.05.pmSisumaastotRovaniemi21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatNakkila -
to 24.05.pkKesäliiga 1.Valkeakoski21.05.
to 24.05.pkHeittokisatNousiainen21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatRanua23.05.
pe 25.05.pkSchool Athletic GamesTammela -
pe 25.05.pkSilja Line Koulukisat Iitin koululaisilleIitti22.05.
pe 25.05.pkkevätheitotSomero Koulutie22.05.
pe 25.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 4Vantaa23.05.
pe 25.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la 26.05.pkAvoimet kansalliset aikuisurheilukilpailutSeinäjoki24.05.
la-su 26.-27.05.aaPKO GamesJoensuu22.05.
la 26.05.pkMinnan portaatKuopio13.05.
la 26.05.pmUudyn pm-junnuviestitJärvenpää23.05.
la 26.05.aaHiirenkorvakisatRovaniemi20.05.
la 26.05.pkAktia VeteraanikilpailutVANTAA24.05.
la 26.05.maantiej.Terwahölkkä ja -maratonOulu -
la 26.05.aa47. Toukokuun KisatHelsinki23.05.
la-su 26.-27.05.pkAluemestaruusottelut Kangasala22.05.
la 26.05.pkSeuraottelu Riento-Reipas-KatajaJoensuu23.05.
la 26.05.pkHiirenkorvakisat, lisälajitRovaniemi -
la 26.05.pkPihtiputaan Tuiskun toukokuun kisatPihtipudas22.05.
la-su 26.-27.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta19.05.
la 26.05.pkStavtävling/Seiväskilpailu Larsmo IF 100Luodon Urheilupuisto/Larsmo Idrottspark26.05.
la 26.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski23.05.
la 26.05.pkLajipäiväkisat kiekko ja kuulaTaipalsaari22.05.
la 26.05.seuraSeurakisatPyhäntä -
la 26.05.aaEtelä-Pohjalaasen TimanttiliigaKurikka24.05.
la 26.05.aaKultainen KeihäsVantaa -
su 27.05.pkPKO Games lisälajitJoensuu -
su 27.05.pkHeitto-cupTampere26.05.
su 27.05.pkHeittokisatVehmaa24.05.
su 27.05.pkVilpas Track GamesSalo24.05.
su 27.05.pmSisuottelu 1Oulu23.05.
su 27.05.pkSAUL.n KevätkansallisetVihti25.05.
su 27.05.pkSeuraottelu SSU-JKU-HIFK-EspTaSeinäjoki24.05.
su 27.05.pkHeittokisatkuusamo25.05.
su 27.05.aa21. Kirkon vaiheill-kisatNakkila25.05.
su 27.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti24.05.
su 27.05.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 28.05.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 28.05.pkLiedon SäästöpankkikisatLieto23.05.
ma 28.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailun lisälajiHelsinki23.05.
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatPyhtää27.05.
ma 28.05.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma-ti 28.-29.05.amEteläisen alueen mestaruuskilpailutHelsinki23.05.
ti 29.05.pkJärvituuliCup 1Keuruu27.05.
ti 29.05.pmSisuviestitRovaniemi25.05.
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatUlvila28.05.
ti 29.05.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatSalo -
ti 29.05.seuraSeurakisatJalasjärvi29.05.
ti 29.05.pkOp Oulu Tiistaikisa IOulu27.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 29.05.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 1/4Siuntio -
ti 29.05.aaIkaalisten KansallisetIkaalinen27.05.
ti 29.05.pkAvoimet Kaarinan Mestari 3-ottelutKaarina27.05.
ti 29.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat ja seiväsKotka25.05.
ti 29.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 29.05.seuraSeurakisatJuuka27.05.
ti 29.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero29.05.
ke 30.05.aaHyvinkään KansallisetHyvinkää27.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 30.05.pkBarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo -
ke 30.05.pkLajipäiväkisatRuokolahti27.05.
ke 30.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 30.-31.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-viestitHelsinki26.05.
ke 30.05.pkWikärit 40 v juhlakilpailu Varkaus28.05.
ke 30.05.pkKieKuMo Cup IIVirrat28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatPori28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatMarttila -
ke 30.05.seuraSeurakisatSaarijärvi -
ke 30.05.seuraSeurakisatSahalahti27.05.
ke 30.05.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi30.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatKarkkila29.05.
ke 30.05.pkAvoin aluekilpailuKajaani28.05.
ke 30.05.pkPeU:n kilpailu IPerniö27.05.
ke 30.05.pkHeitto-cupTampere29.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatJämsä -
ke 30.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 30.05.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 30.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo29.05.
ke 30.05.pkKaJu juoksuiltaKalajoki28.05.
ke 30.05.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 30.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 2Hammarland -
ke 30.05.seuraSeurakisatKokemäki -
to 31.05.seuraSeurakisatPaimio30.05.
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
to 31.05.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu29.05.
to 31.05.pkLaidunkauden avauskisaLiminka29.05.
to 31.05.tähtiTilastopaja TähtikisatTurku26.05.
to 31.05.pkVauhdin luokittelukisatPolvijärvi31.05.
to 31.05.pkToukokuun kisatJoensuu -
to 31.05.pkSisulisätOrivesi29.05.
to 31.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pitkät matkat ja keihäsHamina28.05.
to 31.05.seuraSeurakisatJakobstad30.05.
to 31.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -