Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Syyskuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35         1 2 3
36 4 5 6 7 8 9 10
37 11 12 13 14 15 16 17
38 18 19 20 21 22 23 24
39 25 26 27 28 29 30  
  Lokakuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39             1
40 2 3 4 5 6 7 8
41 9 10 11 12 13 14 15
42 16 17 18 19 20 21 22
43 23 24 25 26 27 28 29
44 30 31          
  Marraskuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44     1 2 3 4 5
45 6 7 8 9 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 04.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 04.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo -
ma 04.09.seuracupHIK Friidrott klubbmästerskapHangö -
ma 04.09.pkRaision kaupungin ja Raision Kuulan mestaruuskilpailutRaisio -
ma 04.09.seuraSeurakisatVantaa02.09.
ma 04.09.pkKU-58:n CUPVantaa03.09.
ti 05.09.pkLöylyn mestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali03.09.
ti 05.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio03.09.
ti 05.09.pkHeittokisa (SOS-Lapsikylä)Oulu03.09.
ti 05.09.pkKuopion Reippaan kuukausikisat 5/5Kuopio03.09.
ti 05.09.pkImatran viikkokisaImatra -
ti 05.09.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 05.09.pkHKV:n mestaruuskilpailutHelsinki03.09.
ti 05.09.aaAvoimet Tampereen mestaruuskilpailutTampere01.09.
ti 05.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1Nurmijärvi02.09.
ti 05.09.pkSeuranmestaruustonnitNurmijärvi, Klaukkala03.09.
ti 05.09.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 7Veikkola03.09.
ti 05.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluKaarina01.09.
ti 05.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Karis03.09.
ti 05.09.seuraSeurakisatTeuva -
ke 06.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo -
ke 06.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 06.09.pkKU-58:n piirikunnalliset kisatVantaa03.09.
ke 06.09.pkHyvän Tuulen Kisat - IIIHelsinki04.09.
ke 06.09.amEteläisen- ja Kaakkoisen alueen aluemestaruus 10 000 mVantaa03.09.
ke 06.09.pmSatakunnan 9-15-v. pm-moniottelutPori03.09.
ke 06.09.seuraSeurakisatJanakkala04.09.
ke 06.09.pkKeU:n mestaruuskilpailutSavonlinna, Kerimäki -
ke 06.09.pkAluekilpailutKajaani04.09.
ke 06.09.seuraSeurakisatHaukipudas, Oulu -
ke 06.09.pkViiskunta kisatKuortane04.09.
ke 06.09.pmPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia05.09.
ke 06.09.pkAkilles mästerskap del 8Borgå -
ke 06.09.seuraSeurakisatHeinola04.09.
ke 06.09.pkMatin kuntokymppiLieksa05.09.
to 07.09.pkKeihäskisaKuortane06.09.
to 07.09.pkRadiomäen keihäänheittokisatLahti05.09.
to 07.09.pkPyrinnön Heitto-CupTampere06.09.
to 07.09.pkRistiinan Urheilijoiden mestaruuskisatMikkeli / Ristiina -
to 07.09.pkRadiomäen syysseiväsLahti05.09.
to 07.09.pkMotonet-kuukausikisatJoensuu06.09.
to 07.09.pkRegiontävlingKyrkslätt05.09.
to 07.09.pkImatran viikkokisaImatra -
to 07.09.seuracupHIK Friidrott klubbmästerskapHangö -
to 07.09.pkIkaalisten SyyskisatIkaalinen05.09.
to 07.09.pkPargas IF klubbmästerskap/seuranmestauus 4Parainen06.09.
to 07.09.pkSisulisätOrivesi05.09.
to 07.09.pmPm-ratakävelytNaantali02.09.
to 07.09.pkAvoimet Rantalakeus-maastotKempele06.09.
pe 08.09.pkAkilles mästerskap del 9Borgå -
pe 08.09.pkNuorten heittokisatSomero05.09.
la-su 09.-10.09.SMSM-moniottelut M22, M19, N19, T15, P14Riihimäki01.09.
la-su 09.-10.09.SMSM-moniottelut N22, N17, M17, P15, T14Hyvinkää01.09.
la 09.09.pmSupersisuottelutLapua07.09.
la 09.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T13Uusikaupunki04.09.
la 09.09.pkPärnä TrailLiperi -
la 09.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki04.09.
la 09.09.pkAvoimet Kaarinan Mestari kilpailutKaarina06.09.
la 09.09.pmP-Pohjanmaan piirin Sisulisämoniottelut 2.osaOulu06.09.
la-su 09.-10.09.pkKyvyt EsiinLeppävirta02.09.
la-su 09.-10.09.pkPyhäselän XVII heitto-hyppypäivätJoensuu07.09.
la 09.09.pkAlueelliset syyskisatÄänekoski06.09.
la 09.09.pkMoukaripörssin syysheitotPori -
la 09.09.maantiej.8. Huippukymppi - Isosyöte ja 2. Iso-Syötteen Polkujuoksu Isosyöte classic trail runPudasjärvi04.09.
la 09.09.maantiej.2. ISO-SYÖTE Classic TrailrunPudasjärvi04.09.
la 09.09.maratonTampere PuolimaratonTampere -
la 09.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la-su 09.-10.09.pmHelsyn junnuhuipentuma 10-13 v.Helsinki05.09.
la 09.09.pkV Iltavalo 3000 m (Juoksu-cupin osakilpailu M/N)Ullava06.09.
su 10.09.pmEtelä-Savon 9-15 -vuotiaiden otteluhuipentumaMikkeli / Ristiina07.09.
su 10.09.aaKansallinen 7.TilastopajacupTurku08.09.
su 10.09.pkReisjärven aluekilpailutReisjärvi06.09.
su 10.09.pm9-13-vuotiaiden moniottelutLapinlahti07.09.
su 10.09.poSupersisuottelutSaarijärvi05.09.
su 10.09.pkPakopirtinjuoksuUtajärvi Ahmaksen Perinnekylän maasto05.05.
su 10.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski07.09.
su 10.09.maraton44. Lasse Viren hölkkäMyrskylä06.09.
su 10.09.pkHeittomoniotteluRaasepori/Karjaa07.09.
su 10.09.pkMalax IF HöstkastMalax08.09.
su 10.09.pkSyyskisatRaasepori/Karjaa07.09.
su 10.09.pkArctic-heitotRovaniemi09.09.
su 10.09.pkKuussatasetSuomussalmi09.09.
su 10.09.pkYlämaan syysheitotLappeenranta, Ylämaa07.09.
su 10.09.pmAvoimet pm 10000m M/NTurku08.10.