Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Heinäkuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
26             1
27 2 3 4 5 6 7 8
28 9 10 11 12 13 14 15
29 16 17 18 19 20 21 22
30 23 24 25 26 27 28 29
31 30 31          
  Elokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
31     1 2 3 4 5
32 6 7 8 9 10 11 12
33 13 14 15 16 17 18 19
34 20 21 22 23 24 25 26
35 27 28 29 30 31    
  Syyskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
35           1 2
36 3 4 5 6 7 8 9
37 10 11 12 13 14 15 16
38 17 18 19 20 21 22 23
39 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
pe-su 17.-19.08.pkSAUL:n SM-kilpailutHelsinki07.08.
la-su 18.-19.08.pmUudyn pm 9-15vRiihimäki15.08.
la-su 18.-19.08.pmNåid F/P dagar 9-13 årRaseborg/Karis14.08.
su 19.08.pkHeitto-cupTampere18.08.
su 19.08.maraton15. Kymen Sanomat puolimaratonHamina14.08.
su 19.08.pk51. Auliksen olympialaisetJämsä16.08.
su 19.08.pmSisuviestitAlavus15.08.
su 19.08.pmPSM- ja sisuviestitOulu15.08.
su 19.08.pmPohjois-Savon pm-viestit 9-15 v.Varkaus14.08.
su 19.08.maratonVesijärvi puolikasLahti -
su 19.08.pkHippo-kisatAkaa, Toijala17.08.
su 19.08.pkHannun keihäskisaOutokumpu16.08.
su 19.08.pkTuloskisat Keitele18.08.
su 19.08.tähtiKarhula Games 2018 - Kotkan TähtikisatKotka15.08.
su 19.08.seuraSeurakisatKuusamo -
su 19.08.amAluemestaruusviestitTurku15.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatLiperi -
ma 20.08.seuraSeurakisatTornio -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 20.08.pkOuneva Groupin junnukisatJoensuu -
ma 20.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo17.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 20.08.seuraSeurakisatSonkajärvi17.08.
ma 20.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere20.08.
ma 20.08.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 20.08.pmKainuun pm-viestitKajaani18.08.
ma 20.08.pk58-Cup 4/5Vantaa 17.08.
ma 20.08.pkPk seiväskisaLeppävirta -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 20.08.seuraSilja Line SeurakisatPosio20.08.
ma 20.08.pkHIK klubbmästerskapHangö -
ma 20.08.seuraSeurakisatVantaa 17.08.
ma 20.08.pkTestikisaTornio18.08.
ti 21.08.pkVeikkolan Veikkojen viikokisa 5Veikkola19.08.
ti 21.08.pmSisuottelutRovaniemi19.08.
ti 21.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäiväNaantali20.08.
ti 21.08.pkHippokisatSalo17.08.
ti 21.08.pkElokuun kisatJyväskylä18.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
ti 21.08.pkLahden HippokisatLahti17.08.
ti 21.08.pmKymenlaakson pm-viestit T/P 9-15v, HaminaHamina14.08.
ti 21.08.pkLajipäiväkisaHelsinki19.08.
ti-ke 21.-22.08.pkEsbo IF klubbmästerskap- seuramestaruusEspoo19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti21.08.
ti 21.08.pkHeittokisatkuusamo19.08.
ti 21.08.pkHyvän Tuulen Kisat 2018Helsinki17.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre20.08.
ti 21.08.pkUrjalan kunnanmestaruuskisatUrjala19.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatParkano20.08.
ti 21.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki19.08.
ti 21.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero21.08.
ke 22.08.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 22.08.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 22.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 22.08.pkTyttö- ja poikaolympialaisetKokemäki20.08.
ke 22.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 22.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat20.08.
ke 22.08.pkBorgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2Borgå - Porvoo20.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatKerava -
ke 22.08.pk47. VasakisaPorvoo - Borgå17.08.
ke 22.08.pkEkin kisatTöysä20.08.
ke 22.08.pkHakan mestaruuskisatValkeakoski18.08.
ke 22.08.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutTuusula19.08.
ke 22.08.pkAvoin aluekilpailuKajaani20.08.
ke 22.08.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo21.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatSonkajärvi20.08.
ke 22.08.pkVakka-Suomen mestaruuskilpailutLaitila19.08.
ke 22.08.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila19.08.
ke 22.08.pkVärisilmä PRO kilpailutKarkkila19.08.
ke 22.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 22.08.pkSuupohjacupKauhajoki21.08.
ke 22.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 22.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 5Mariehamn -
to 23.08.pkAvoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailutSavonlinna -
to 23.08.pkNaantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäiväNaantali22.08.
to 23.08.GPMotonet GP FinaaliLappeenranta16.08.
to 23.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Kouvola, Inkeroinen19.08.
to 23.08.pkNYU seurakisa / viikkokisa 5Nurmijärvi20.08.
to 23.08.pkOmasp SporttikisatJoensuu -
to 23.08.seuraSeurakisatHartola -
to 23.08.pkAvoimet Äänekosken kaupunginmestaruuskisatÄänekoski20.08.
to 23.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis21.08.
to 23.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2Parainen22.08.
to 23.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto23.08.
to 23.08.pkSisulisätOrivesi21.08.
pe 24.08.seuraSeurakisatMerijärvi -
pe 24.08.tähtiTähtikisatTampere21.08.
la 25.08.pkHelsinki MarathonHelsinki25.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-moniottelut N22, N19, N17, P15, T14Kempele17.08.
la-su 25.-26.08.SMSM-Moniottelu M22, M19, M17, T15 ja P14Oulu17.08.
la 25.08.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM maantiekävely ja juoksuLeppävirran Takkula -
la 25.08.maratonKokkolan VenetsialaismaratonKokkola20.08.
la 25.08.maratonPyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaraton)Pyhtää18.08.
la-su 25.-26.08.pmHelsyn Junnuhuipentuma 9-13 v.Helsinki21.08.
la 25.08.pm9-13-vuotiaiden moniottelutLeppävirta21.08.
la 25.08.pmSisulisä PM-ottelutJoutsa21.08.
la 25.08.pkRaatteen MaratonSuomussalmi22.08.
la 25.08.pkHervannan XXVI JuhlakisatTampere22.08.
la 25.08.pkYlämaan heittokisatLappeenranta, Ylämaa22.08.
la 25.08.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T13 Uusikaupunki22.08.
la 25.08.pmHämSYn pm 10 000mTampere22.08.
la 25.08.pmpm-sisulisäviestitJyväskylä20.08.
la 25.08.pkVakka-ottelu IIUusikaupunki22.08.
la 25.08.pkVisan mestaruuskisatIisalmi23.08.
la 25.08.pkKansallinen 16. Vuojoen Kartanojuoksu ja puolimaratonEurajoki -
la 25.08.pkNiilon kymppiSuonenjoki23.08.
la 25.08.aaKurikan KansallisetKurikka23.08.
su 26.08.pkKaukajärvi YmpärijuoksuTampere24.08.
su 26.08.pmMuurolan Piikki -maantiejuoksutapahtumaRovaniemi -
su 26.08.aa6.TilastopajacupTurku23.08.
su 26.08.pkSAUL.n Kansalliset Elokuun TuloskisaVihti24.08.
su 26.08.seuraSeurakisatKuhmo -
su 26.08.aaKokkolan kansallisetKokkola24.08.
su 26.08.pkKEV kisatkuusamo24.08.
su 26.08.pk32. Kuorevaarahölkkä ja lasten Vauhti-juoksuPolvijärvi26.08.
su 26.08.pmM/N pm-10000m (avoimet)Turku23.08.
su 26.08.pkSeipään tuloskisaLieksa25.08.
ma 27.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 27.08.pkRaision Kuulan mestaruuskilpailutRaisio -
ma 27.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 27.08.pkHIK klubbmästerskapHangö -
ma-ti 27.-28.08.pmAikuisurheilijoiden Kainuun pm-kisatKajaani26.08.
ma 27.08.pkPorvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4Porvoo - Borgå22.08.
ma 27.08.pkEurajoki Junior GamesEURAJOKI25.08.
ti 28.08.pkpaunucup VJämsä (Jämsänkoski)25.08.
ti 28.08.pkNYU avoin seuran mestaruuskilpailuNurmijärvi24.08.
ti 28.08.pkNaumasen kisat 2Joensuu -
ti 28.08.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 28.08.pkMoukaripörssin kiekko ja keihäsPori27.08.
ti 28.08.pkUran nelisataset ja keihäsKannus26.08.
ti 28.08.pkKuulan ja keihään iltakisaJuuka26.08.
ti 28.08.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling III / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIIAlaveteli27.08.
ti 28.08.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna25.08.
ti 28.08.seuraSeurakisatKouvola -
ti 28.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero28.08.
ke 29.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 29.08.pkTuWe:n JunnukisatTurku26.08.
ke 29.08.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
ke 29.08.pkAvoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula27.08.
ke 29.08.pkVisan mestaruuskisat IIIisalmi25.08.
ke 29.08.pkForssan Salaman mestaruuskisatForssa27.08.
to 30.08.pkSisulisätOrivesi28.08.
to 30.08.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3Parainen29.08.
to 30.08.seuraSeurakisatMynämäki -
to 30.08.pkVauhti tonniKoria29.08.
to 30.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis28.08.
to 30.08.seuraSilja Line SeurakisatRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis28.08.
to 30.08.pkPaimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailutPaimio28.08.
pe 31.08.pkKiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidatRiihimäki29.08.
pe 31.08.pkPentin HölkkäKouvola /Elimäki -
pe 31.08.pk27. Sakun HölkkäPylkönmäki/Saarijärvi -
la 01.09.seuracupSeuraCup Kilo-sarjan finaali Tampere30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup Giga -sarjan finaaliValkeakoski29.08.
la 01.09.seuracupMega-sarjan seuracupin finaaliUrjala30.08.
la 01.09.seuracupSeuracup TERA-sarjan finaaliNokia30.08.
la 01.09.maratonVaasa MaratonVaasa27.08.
la 01.09.pkRuskamaraton täysmaratonKittilä -
la 01.09.pkKeihäskisatNurmijärvi28.08.
la 01.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 01.09.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 02.09.pkRadiomäen heitto-otteluLahti30.08.
su 02.09.pk59. Pyhäntä-hölkkäPyhäntä31.08.
su 02.09.pkav. Kipinän SarjakilpailufinaaliLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI -
su 02.09.pk88. Kansainvälinen Kaisaniemen JuoksuHelsinki02.09.
su 02.09.aa7. TilastopajacupTurku30.08.
su 02.09.pkHöstkastMalax01.09.
su 02.09.pkSyyssatasetLapinlahti31.08.
su 02.09.pkSalonjokilaakso-juoksuSalo30.08.
su 02.09.pkArctic-heitotRovaniemi01.09.
su 02.09.seuraSeurakisatPyhäjoki01.09.
su 02.09.pkDistriktstävlingKimito28.08.
ma 03.09.seuraSeurakisatLiperi -
ma 03.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo31.08.
ma 03.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 03.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKuopio02.09.
ti 04.09.pkKultajousi kuukausikisat 5/5Kuopio02.09.
ti 04.09.pkJärvituuliCup 7Keuruu02.09.
ti 04.09.pmpm-ratakävelyt P/T9-15, M/N17, M/NMynämäki30.08.
ti 04.09.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 04.09.pkKlaukkalan syysmoukari 1 ja NUY:n mestaruustonnitNurmijärvi01.09.
ti 04.09.aaNuorisokansalliset / Etelä-Pohjanmaan Timanttiliigan 5. osakilpailuKauhava01.09.
ti 04.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki02.09.
ti 04.09.pkOp Oulu Tiistaikisa VIOulu02.09.
ti 04.09.pkMoukaripörssin moukari ja kuulaPori03.09.
ti 04.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 6Veikkola02.09.
ke 05.09.pmPm-ottelut 9-15vPori03.09.
ke 05.09.pkKeU:n mestaruus kilpailutSavonlinna, Kerimäki02.09.
ke 05.09.pkBorgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3Borgå - Porvoo03.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 05.09.pmKainuun sisumoniottelut 2Kajaani01.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatJanakkala03.09.
ke 05.09.pkViiskunta kisatKuortane03.09.
ke 05.09.pkAkilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7Borgå - Porvoo -
ke 05.09.pkSibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailutSibbo / Sipoo04.09.
ke 05.09.seuraSeurakisatHelsinki03.09.
to 06.09.pkRegiontävlingKyrkslätt04.09.
to 06.09.pkIkaalisten SyyskisatIkaalinen04.09.
to 06.09.seuraSeurakisatRaisio -
to 06.09.pkSyyskisa ja TUL seuraotteluSalo03.09.
to 06.09.pkAvoin aluekilpailuKajaani04.09.
to 06.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari04.09.
to 06.09.pkSisulisätOrivesi04.09.
to 06.09.pkPargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4Parainen05.09.
pe 07.09.pkSyysheitotSomero05.09.
pe 07.09.pkAkilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8Borgå - Porvoo -
la-su 08.-09.09.SMSM-viestitMikkeli31.08.
la 08.09.pkYleisurheilukisatRanua02.09.
la 08.09.pmSisuottelut IIRanua06.09.
la 08.09.pkHeitto-otteluUusikaupunki05.09.
la 08.09.pkEpun kie-kuu cup osakilpailuJalasjärvi05.09.
la-su 08.-09.09.pkPyhäselän XVIII heittohyppypäivätJoensuu05.09.
la-su 08.-09.09.pkAv Tul.n Järvi- Suomen Kyvyt Esiin mestaruuskilpailutLeppävirta30.08.
la 08.09.maantiej.Akaan Mesihölkkä, KISA PERUTTUAkaa -
la 08.09.pkMoukaripörssin heittokinkeritPori07.09.
la 08.09.pkKoski-Vähälän KarijasutYlivieska06.09.
la 08.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 09.09.pkAluekisat Lieto05.09.
su 09.09.pkReisjärven aluekilpailutReisjärvi06.09.
su 09.09.maantiej.Lasse Viren hölkkäMyrskylä -
su 09.09.pkValkeakosken NuorisokisatValkeakoski06.09.
su 09.09.pkTöysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaisetTöysä07.09.
ma 10.09.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 10.09.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ti 11.09.pkVetelin avoimet aluekilpailutVeteli09.09.
ti 11.09.pkKlaukkalan syysmoukari 2Nurmijärvi08.09.
ti 11.09.pkHKV:n mestaruuskilpailut 2. päiväHelsinki09.09.
ti 11.09.pkMoukaripörssin syksyn kiekko ja kuulaPori10.09.
ti 11.09.pkHeitto-cupTampere10.09.
ti 11.09.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 7Veikkola09.09.
ti 11.09.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki09.09.
ke 12.09.pkVänärin SyyskisatKUOPIO09.09.
ke 12.09.pkAkilles mästerskap 9 - Akilleen mestaruuskisat 9Borgå - Porvoo -
ke 12.09.pkPitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia03.09.
ke 12.09.amAM-KymppiVantaa 09.09.
ke 12.09.seuraSeurakisatVantaa 09.09.
ke 12.09.pk58-Cup 5/5Vantaa 09.09.
ke 12.09.pkPuijon PuserrusKuopio10.09.
to 13.09.pkRegiontävlingKyrkslätt11.09.
to 13.09.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis11.09.
pe 14.09.pkSeuraottelu HKV-LahdA-TP-TuULHelsinki14.09.
pe-la 14.-15.09.maratonFinlandia MarathonJyväskylä -
la 15.09.pkAvoimet heitto 5-ottelutJalasjärvi10.09.
la 15.09.pmSupersisuottelutT/P9-13Ähtäri12.09.
la 15.09.pkUudyn pm-moniottelut 9-13 vVihti12.09.
la 15.09.pmHelsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2Vantaa11.09.
la 15.09.pkHeittokisat - Kuula, Kiekko ja MoukariMaaninka13.09.
la 15.09.pkNousiaisten heittokisatNousiainen12.09.
la 15.09.maraton11. Espoo Rantamaraton ja RantapuolikasEspoo -
la 15.09.maratonKiiminki-maratonOulu -
la 15.09.pkAlueelliset syyskisatÄänekoski -
la 15.09.maratonTampere PuolimaratonTampere -
la 15.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
la 15.09.pkVI Iltavalo 3000mKokkola, Ullavan urheilukenttä12.09.
su 16.09.pkHeitto-cupTampere15.09.
su 16.09.pkSeuranmestaruuskaarina14.09.
su 16.09.pkSirkjärven ympärijuoksuLappeenranta, Ylämaa12.09.
su 16.09.pkYlä-Karjalan KymppiValtimo14.09.
su 16.09.pkMERKKIMITALICUP finaaliLieto12.09.
su 16.09.pkAvoimet pk. hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna, Kerimäki13.09.
su 16.09.pk45. Herrala HölkkäHollola Herrala07.09.
su 16.09.maantiej.Espoo Rantakymppi ja RantavitonenEspoo -
su 16.09.pkSherwood RunKerava -
su 16.09.pkTeron Kiskaasut ja TonnikisaSeinäjoki14.09.
su 16.09.pkAiniovaaran YmpärijuoksuYlitornio -
su 16.09.pkKeuruun syysseiväsKeuruu14.09.
ma 17.09.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere17.09.
ti 18.09.pkKLL:n Pohjois-Pohjanmaan Yu - mestaruuskilpailutPudasjärvi14.09.
ti 18.09.pkRatakauden PäätöskisaOulu16.09.