Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Maaliskuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09       1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31  
  Huhtikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
13             1
14 2 3 4 5 6 7 8
15 9 10 11 12 13 14 15
16 16 17 18 19 20 21 22
17 23 24 25 26 27 28 29
18 30            
  Toukokuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18   1 2 3 4 5 6
19 7 8 9 10 11 12 13
20 14 15 16 17 18 19 20
21 21 22 23 24 25 26 27
22 28 29 30 31      
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 28.04.pkEteläisen alueen AM- maastotKerava24.04.
la 28.04.pmUudyn pm- maastot 9-15v. ja Helsyn/NåiDin pm maastot 9-13v.Kerava24.04.
la 28.04.pmHelsyn pm-maastojuoksut 9-13 v.Kerava -
la 28.04.pkIin Testijuoksusarja 7/8Ii -
la 28.04.pkPSM/Avoimet pohjois-pohjanmaan maastojuoksun pm-kilpailutLiminka26.04.
la 28.04.pkSimajuoksuJoensuu -
la 28.04.pkKuokkalan KirmaisuJyväskylä25.04.
la 28.04.pmSisulisämaastot, lisälajeina M/N, M/N 17-19Keuruu23.04.
la 28.04.pkHelsinki10Helsinki -
la 28.04.pkLeirikilpailutPori26.04.
la 28.04.pkKarttulan Asics -katujuoksuKarttula24.04.
la 28.04.pkErän kevätsarjakisa 3.Helsinki27.04.
la 28.04.pkAv Tul:n Savon piirin pm maastot.Leppävirta28.04.
la 28.04.maantiej.Aurajoen yöjuoksuTurku28.02.
su 29.04.pkLahden piirin Heittocup / KevätheittokisatLahti, Nastola27.04.
su 29.04.pk44. Paimio-juoksuPaimio29.04.
su 29.04.pkVehU KatujuoksuTampere26.04.
su 29.04.pkKaisun HölkkäKorian27.04.
su 29.04.pmEtelä-Karjalan pm-maastojuoksutLappeenranta (Joutseno)25.04.
su 29.04.pkFiskars Village Wappu RunFiskars29.04.
ma 30.04.seuraSilja Line SeurakisatSeinäjoki -
ti 01.05.pkVappujuoksuIlomantsi -
ti 01.05.pkVappuheitot (Heitto-cup 2/4)Lohja29.04.
ti 01.05.pkKeski-Pohjanmaan maantieviestitKokkola25.04.
ti 01.05.pkVappujuoksuLeppävirta01.05.
ti 01.05.pkVappuhölkkäMikkeli / Ristiina01.05.
ti 01.05.pk44. VappuhölkkäLohijärvi, Ylitornio30.04.
ti 01.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti30.04.
ke 02.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 02.05.pkVakka-Suomen alueen maasto-ja sukkulaviestitMasku29.04.
ke 02.05.seuraSeurakisatPori01.05.
to 03.05.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa 02.05.
to 03.05.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki01.05.
pe 04.05.maantiej.Espoo IltajuoksuEspoo -
la 05.05.pkAlueleirin leirikilpailuSavonlinna -
la 05.05.maantiej.Halpa-Halli KoitelijuoksuOulu28.04.
la 05.05.pkKaustisen Juhlaheitot IKaustinen02.05.
la 05.05.pkKinnin Kuhien Ukonmäen kierrosMäntyharju01.05.
la 05.05.pkLahden piirin heitto-cupin osakilpailuIitti03.05.
la 05.05.maratonSaimaa puolimaraton ja hölkkäLappeenranta -
la 05.05.maratonXXXV Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi -
la 05.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 1Nurmijärvi02.05.
la 05.05.pkFlying Finns -junnumaastotSalo29.04.
su 06.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 2Vantaa03.05.
su 06.05.SMSM-maastotSalo, Perniö29.04.
su 06.05.pkAlueleirin kiekonheiton leirikilpailuSavonlinna -
su 06.05.pkLiikuntariehaHelsinki03.05.
su 06.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ma 07.05.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 07.05.seuraSeurakisatHeinola05.05.
ma 07.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari04.05.
ma 07.05.seuraSilja Line SeurakisatIlmajoki -
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatKuopio06.05.
ti 08.05.pkKultajousi kuukaisikisat 1/5Kuopio06.05.
ti 08.05.pkJoensuu MiniRun 2018Joensuu 07.05.
ti 08.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa 07.05.
ti 08.05.pkLeirikilpailutPori07.05.
ti 08.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 1Veikkola06.05.
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti07.05.
ti 08.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero -
ke 09.05.seuraSeurakisatJanakkala07.05.
ke 09.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 09.05.pmSisulisämaastotLieto04.05.
to 10.05.pmHämSY:n pm-sisulisämaastotLempäälä08.05.
to 10.05.pmPM-maastotNakkila06.05.
to 10.05.pmSisumaastotAlajärvi06.05.
to 10.05.pkMuhos-juoksuMuhos -
to 10.05.pkHelatorstain Heittokisat (Heittocup 3/4)Lohja08.05.
to 10.05.pkPäijänne-juoksuPadasjoki06.05.
to 10.05.seuraSeurakisatLahti07.05.
to 10.05.pkFazer Reilu Cup ILahti07.05.
pe-su 11.-13.05.pkANMJ-lounaien alue, leirikilpailutTammela -
la 12.05.maantiej.Joensuu RunJoensuu -
la 12.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkastPorvoo09.05.
la 12.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti11.05.
la 12.05.pkTurku Trail cup polkujuoksuTurku06.05.
la 12.05.pkRaumanmeren MaratonRauma -
la 12.05.pkÄitienpäiväheitotLeppävirta12.05.
la 12.05.pkKouvolan Puolimaraton ja Kouvolan KymppiKouvola10.05.
la 12.05.maantiej.46. AulankojuoksuHämeenlinna08.05.
la 12.05.pkBocks Run kula kuulaVasa09.05.
ma 14.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 14.05.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 14.05.pkVeckotävling / ViikkokilpailuSibbo / Sipoo13.05.
ma 14.05.pk58-Cup 1/5Vantaa11.05.
ma 14.05.seuraSeurakisatIi -
ti 15.05.seuraSeurakisatJalasjärvi15.05.
ti 15.05.pkKUY:n seuranmestaruuskilpailutJärvenpää12.05.
ti 15.05.pkLajipäiväkisaHelsinki13.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti15.05.
ti 15.05.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 2Veikkola13.05.
ti 15.05.pkKymenlaakson pm-maastot T/P 9-15, PyhtääPyhtää08.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki13.05.
ti 15.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero15.05.
ti 15.05.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ke 16.05.pkOtaniemi Junior GamesEspoo13.05.
ke 16.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 16.05.pkViiskunta nuorisokisatAlavus15.05.
ke 16.05.poUngdomsserie (utomhus), omgång 1Lemland -
to 17.05.pkKlaukkalan kevätmoukari 2Nurmijärvi14.05.
to 17.05.seuraSeurakisatLahti, Nastola14.05.
to 17.05.pkFazer Reilu Cup IILahti, Nastola14.05.
to 17.05.pk1. seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina17.05.
to 17.05.pmpm sisulisämaastoviestiLieto12.05.
to 17.05.pkSisulisätOrivesi15.05.
to 17.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko, korkeusLoviisa15.05.
pe 18.05.pkANMJ-lounaien alue, leirikilpailutTammela -
pe 18.05.pkKokkola City RunKokkola -
la 19.05.maratonHelsinki City Running Day Helsinki -
la 19.05.pkUudy:n pm-junnuottelut 1.Janakkala15.05.
la 19.05.pkHeittokisatKeitele17.05.
la 19.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi15.05.
la 19.05.maratonYyteri maraton ja puolimaratonPori -
la 19.05.pkKaustisen Juhlaheitot IIKaustinen16.05.
la 19.05.pkMaastohuipentuma / pm-maastotLohtaja16.05.
la 19.05.pkNuorison KirmaisutTampere16.05.
la 19.05.kävelyKansallinen kilpakävelycup /HämsY:n pm-rata- ja sisulisäkävelytUrjala16.05.
la 19.05.pmSisumaastot ja pm-aikuisetTornio16.05.
la 19.05.pmPM-maastotKiuruvesi13.05.
la 19.05.pmLaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaatMyrskylä15.05.
la 19.05.pkHannun 50v KeihäskisatSeinäjoki17.05.
la 19.05.pkANMJ- keihään leirikisaKuortane -
la 19.05.amRataraastoSarkkirannantie 20, 90440 Kempele18.05.
la 19.05.pkSuomen Perinneurheiluliiton SM polkujuoksuLeppävirta19.04.
su 20.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 3Vantaa17.05.
su 20.05.pkAv Tul:n Savon piirin pm, vauhditon moukarinheittoLeppävirta -
su 20.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisatTurku16.05.
su 20.05.pmKainuun maastojuoksumestaruuskilpailutKuhmo18.05.
su 20.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
su 20.05.maantiej.Kansainvälinen 46. Pyynikki-juoksuTampere15.05.
su 20.05.pkHelluntain heitot (Heitto-cup 4/4)Lohja18.05.
su 20.05.pkSotkuman polkujuoksuPolvijärvi20.05.
su 20.05.pmEtelä-Savon 9-15 -vuotiaiden ja aikuisten pm-maastojuoksutHirvensalmi14.05.
su 20.05.pkKalliojärvi-juoksuValtimo18.05.
su 20.05.pkHelluntain piirikunnallisetKaavi18.05.
su 20.05.pkAvoimet EP:n kevät moukaricupTöysä / Alavus18.05.
su 20.05.pkKauden avausAlavieska19.05.
ma 21.05.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 21.05.seuraSeurakisatLiminka -
ma-ti 21.-22.05.pmHelsyn 9-15 v. pm-moniottelutHelsinki17.05.
ma 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, pituus, palloPyhtää17.05.
ma 21.05.seuraSeurakisatJärvenpää20.05.
ma 21.05.pkPaunucup IJämsä18.05.
ma 21.05.pkMIKV ABC seurakisat 1Mikkeli18.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatKeuruu -
ti 22.05.pkToukokuun kisatJyväskylä18.05.
ti 22.05.seuraSeurakisatJalasjärvi -
ti 22.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio19.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatIitti22.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 22.05.pkTuloskisatJuankoski20.05.
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
ti 22.05.seuraSilja Line SeurakisatSomero22.05.
ke 23.05.pkSAKU gamesTampere09.05.
ke 23.05.maantiej.KLL maastojuoksutLempäälä18.05.
ke 23.05.pkHSU:n seiväskisatHyvinkää21.05.
ke 23.05.pkLajipäivätLappeenranta20.05.
ke 23.05.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 23.05.seuraSeurakisatHuittinen (Vampula) -
ke 23.05.seuraSeurakisatTyrnävä21.05.
ke 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula, kiekkoKouvola18.05.
to 24.05.seuraSeurakisatEspoo -
to 24.05.seuraSeurakisatLahti -
to 24.05.pkFazer Reilu Cup IIILahti21.05.
to 24.05.pk46.kuulakarnevaaliHämeenkyrö20.05.
to 24.05.pkPitkät ratamatkatPaimio22.05.
to 24.05.pkSisulisätOrivesi22.05.
to 24.05.pkHeittokisatNousiainen21.05.
to 24.05.pmSisumaastotRovaniemi21.05.
to 24.05.pkKesäliiga 1.Valkeakoski21.05.
to 24.05.seuraSeurakisatNakkila -
pe 25.05.pkSchool Athletic GamesTammela -
pe 25.05.pkkevätheitotSomero22.05.
pe 25.05.pkPääkaupunkiseudun keihäscup, osakilpailu 4Vantaa23.05.
pe 25.05.pkSeiväskoulun kevätkisatSomero22.05.
la-su 26.-27.05.aaPKO GamesJoensuu22.05.
la 26.05.pkMinnan portaatKuopio -
la 26.05.pmUudyn pm-junnuviestitJärvenpää23.05.
la 26.05.aa47. Toukokuun KisatHelsinki23.05.
la 26.05.maantiej.Terwahölkkä ja -maratonOulu -
la-su 26.-27.05.pkAluemestaruusottelut Kangasala22.05.
la 26.05.aaHiirenkorvakisatRovaniemi20.05.
la 26.05.pkPihtiputaan Tuiskun toukokuun kisatPihtipudas22.05.
la-su 26.-27.05.pkAv Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17vLeppävirta19.05.
la 26.05.pkLajipäiväkisat kiekko ja kuulaTaipalsaari22.05.
la 26.05.pkToukokuun nuorisokisatÄänekoski23.05.
la 26.05.aaEtelä-Pohjalaasen TimanttiliigaKurikka24.05.
la 26.05.aaKultainen KeihäsVantaa -