Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Marraskuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44     1 2 3 4 5
45 6 7 8 9 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30      
  Joulukuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48         1 2 3
49 4 5 6 7 8 9 10
50 11 12 13 14 15 16 17
51 18 19 20 21 22 23 24
52 25 26 27 28 29 30 31
  Tammikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31        
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ke 18.07.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen aikuisurheilijoiden 5- ja 3-ottelukilpailut sekä heinäkuun tuloskisa Savonlinna10.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere17.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 18.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli17.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkHeinäkuun timanttikisatOutokumpu16.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatNykarleby17.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.pkKEV kisatkuusamo17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.pkKalannin Vankan HeittokilpailutUusikaupunki16.07.
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
to 19.07.pkViispiikkinen cupKarstula18.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
pe 20.07.pkPolvijärven yleisurheilumestaruuskilpailutPolvijärvi20.07.
la-su 21.-22.07.pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi16.07.
la-su 21.-22.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
la 21.07.pkSisulisän lisälajitTornio18.07.
la 21.07.pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
la 21.07.pkSuomi-juoksuJoensuu -
la 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
la 21.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 21.07.pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
la 21.07.pkRovaniemi City RunRovaniemi -
su 22.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
su 22.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu (HUOM. PVÄ MUUTTUNUT)Lappajärvi21.07.
su 22.07.pkVarstakisatUrjala20.07.
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
ti 24.07.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
ke 25.07.pkJunnut radalleTampere23.07.
ke 25.07.aa4. TilastopajacupTurku22.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 25.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 25.07.pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
ke 25.07.pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
ke 25.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 25.07.seuraSeurakisatLiminka24.07.
ke 25.07.pkHeittokisatkuusamo23.07.
ke 25.07.seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
ke-to 25.-26.07.pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
ke 25.07.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
ke 25.07.pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.07.pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
ke 25.07.pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
ke 25.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 26.07.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
to 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatRiihimäki -
to-su 26.-29.07.pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 26.07.poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
to 26.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 26.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
to 26.07.pkSisulisätOrivesi24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatMultia -
to 26.07.pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
to 26.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
to 26.07.neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
to 26.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
pe 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
pe 27.07.seuraSeurakisatKokkola26.07.
la 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
la-su 28.-29.07.pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane25.07.
la-su 28.-29.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 28.-29.07.pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
la-su 28.-29.07.aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
la 28.07.seuraSeurakisatPyhäjoki -
la 28.07.pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
la-su 28.-29.07.pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
la-su 28.-29.07.aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
la-su 28.-29.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
la 28.07.pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
la 28.07.pkToivon KipinäKangaslampi -
la 28.07.pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
su 29.07.pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
su 29.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 29.07.pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
su 29.07.pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia28.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti27.07.
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.pkSeuracupImatra27.07.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.pkViispiikkinen-CupKannonkoski01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi01.08.
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.pkSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.
su 05.08.pkAkilles mästerskap 4 - Akilleen mestaruuskisat 4Borgå - Porvoo -
ma 06.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuJoensuu03.08.
ma 06.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoPaimio04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
ma 06.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 06.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoSalo04.08.
ma 06.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Kirkkonummi02.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 06.08.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 06.08.pkViiskuntakisatVirrat03.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKuhmo06.08.
ma 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.08.
ma 06.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 06.08.seuraSeurakisatLappeenranta02.08.
ma 06.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKouvola -
ti 07.08.pkRiihiimäen Kiskon seiväskoulun päätöskisaRiihimäki05.08.
ti 07.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup, 2. osakilpailuNurmijärvi02.08.
ti 07.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.08.pkKymenlaakson lajipäivä pikajuoksu ja viestitKouvola02.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoTurku04.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup 2.osakilpailuKempele03.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri06.08.
ti 07.08.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / SuupohjacupTeuva06.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup II Vakka-lohkoMynämäki03.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.08.pkTuloskisatJuankoski05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 08.08.seuracupNåids föreningscup del 2 / Nåid:n seuracupin osa 2Espoo - Esbo05.08.
ke 08.08.pkJunnut radalleTampere06.08.
ke 08.08.pkPaunucup IVJämsä05.08.
ke 08.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.08.seuraSeurakisatPori06.08.
ke 08.08.pkForssan Salaman viikkokisaForssa06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatJokela07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 08.08.seuraSeurakisatKarkkila07.08.
ke 08.08.pkS-market kisaKalajoki06.08.
ke 08.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus07.08.
ke 08.08.pkPeU:n kilpailu IIPerniö05.08.
ke 08.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatTyrnävä05.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatMaaninka06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatRiihimäki -
ke 08.08.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes06.08.
ke 08.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
ke 08.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 08.08.seuraSeurakisatKokemäki -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 09.08.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden elokuun tuloskisatSavonlinna -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto -
to 09.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.08.pkSisulisätOrivesi07.08.
to 09.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 09.08.seuraSeurakisatHartola -
to 09.08.seuraSeurakisatVaala08.08.
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut P/T14,15Saarijärvi02.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Espoo02.08.
pe 10.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti07.08.
pe 10.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la 11.08.amAluehuipentumat T/P-12-13 (ÖID, EPU, KePY. KeSY)Nykarleby06.08.
la 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä09.08.
la 11.08.pkKangasalan puolimaratonKangasala31.07.
la 11.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 12.08.pkElokisatOrimattila -
su 12.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SMLeppävirran Oravikoski -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 13.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatJärvenpää12.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatKarunki -
ma 13.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.08.
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 13.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 5Savonlinna, Kerimäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi10.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKajaani12.08.
ti-ke 14.-15.08.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitPorvoo - Borgå11.08.
ti 14.08.pkKymenlaakson pm -ottelut T/P 9-13v, osa 2Kouvola /Koria10.08.
ti 14.08.pkImatran Inkeri kisat, Karhumäen kentän avajaiskisatImatra09.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatJanakkala13.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 14.08.pkOsuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti14.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatParkano13.08.
ti 14.08.pkkokkolantyöväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola14.08.
ti 14.08.pkSeuraottelu Veto-Visa-Vire IIILapinlahti12.08.
ti 14.08.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluVihti12.08.
ti 14.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero14.08.
ke 15.08.pkJunnut radalleTampere13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatPori13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.08.pkPorin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailuPori13.08.
ke 15.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA13.08.
ke 15.08.pkHeinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailuHeinola12.08.
ke 15.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki13.08.
ke 15.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat13.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke-to 15.-16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15Salo10.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKarkkila14.08.
ke 15.08.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki10.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKEMI14.08.
ke 15.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatKokemäki -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki16.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatEspoo -
to 16.08.pkLempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä15.08.
to 16.08.pkEPUn Moukari cupKristiinankaupunki14.08.
to 16.08.aaElokansallisetVeteli13.08.
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to 16.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 16.08.seuraSeurakisatKaavi -
to 16.08.pk4.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina -
to 16.08.pkValtimon pitäjänmestaruuskilpailutValtimo -
to 16.08.seuraSeurakisatJakobstad15.08.
to 16.08.pkSisulisätOrivesi14.08.
to 16.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 16.08.seuraSeurakisatRanua -
to 16.08.seuraSilja Line SeurakisatNakkila -
pe 17.08.pkHimangan urheilijoiden elonkorjuukisatHimanka14.08.
pe 17.08.pkAvoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi15.08.