Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Lokakuu 2017 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
39             1
40 2 3 4 5 6 7 8
41 9 10 11 12 13 14 15
42 16 17 18 19 20 21 22
43 23 24 25 26 27 28 29
44 30 31          
  Marraskuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
44     1 2 3 4 5
45 6 7 8 9 10 11 12
46 13 14 15 16 17 18 19
47 20 21 22 23 24 25 26
48 27 28 29 30      
  Joulukuu 2017  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
48         1 2 3
49 4 5 6 7 8 9 10
50 11 12 13 14 15 16 17
51 18 19 20 21 22 23 24
52 25 26 27 28 29 30 31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio14.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkAv aikuisten pm- kilpailutLeppävirta16.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.pkLujan av. heitotLaihia -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJuuka16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa16.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri17.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.pkAvoimet TUL Järvi-Suomen aikuisurheilijoiden 5- ja 3-ottelukilpailut sekä heinäkuun tuloskisa Savonlinna10.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkAkilles mästerskap mångkamp - Akilleen mestaruuskisat ottelutBorgå - Porvoo -
ke 18.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 18.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli17.07.
ke 18.07.pkHeinäkuun timanttikisatOutokumpu16.07.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatNykarleby17.07.
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.pkViispiikkinen cupKarstula18.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.pkKEV kisatkuusamo17.07.
to 19.07.pkKalannin Vankan HeittokilpailutUusikaupunki16.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
to 19.07.pkPolvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi19.07.
pe 20.07.pkPolvijärven yleisurheilumestaruuskilpailutPolvijärvi20.07.
la-su 21.-22.07.pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi16.07.
la-su 21.-22.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
la 21.07.pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
la 21.07.pkSuomi-juoksuJoensuu -
la 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
la 21.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 21.07.pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
la 21.07.pkRovaniemi City RunRovaniemi -
su 22.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
su 22.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailu (HUOM. PVÄ MUUTTUNUT)Lappajärvi21.07.
su 22.07.pkVarstakisatUrjala20.07.
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.pkHippo-yleisurheilukisatJoensuu -
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna21.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 24.07.pkMoukarikisat IINousiainen21.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IIAlaveteli 23.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 25.07.aa4. TilastopajacupTurku22.07.
ke 25.07.pkArctic-heitotRovaniemi24.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 25.07.pkJunnut radalleTampere23.07.
ke-to 25.-26.07.pmHämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna22.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatLiminka24.07.
ke 25.07.seuracupSeuracup osa 2.Saarijärvi22.07.
ke 25.07.pkLU:n 90-v. JuhlakisatLieksa20.07.
ke 25.07.pkHeittokisatkuusamo23.07.
ke 25.07.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 25.07.pmM/N pm-esteet (avoimet)Turku22.07.
ke 25.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 25.07.seuraSeurakisatKristiinankaupunki25.07.
ke 25.07.seuraSeurakisatMarttila -
ke 25.07.pkAkilles mästerskap gång - Akilleen mestaruuskisat kävelyBorgå - Porvoo -
ke 25.07.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.07.
ke 25.07.pk3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa23.07.
ke 25.07.pkNuorisokisatvähäkyrö, Vaasa23.07.
ke 25.07.pkMettäperän lenkkiMuhos -
to 26.07.seuracupSeuracupin II-osaMikkeli / Ristiina23.07.
to 26.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo23.07.
to 26.07.seuraSeurakisatRiihimäki -
to 26.07.poPiiriottelu Lahti-Kymenlaakso-Etelä KarjalaIitti24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to-su 26.-29.07.pmpm-sisulisähuipentumaTurku ja Kaarina23.07.
to 26.07.pkPyhäselän heinäkisat 2Joensuu -
to 26.07.pkSisulisätOrivesi24.07.
to 26.07.pkKiskon mestaruuskisat - hypytRiihimäki24.07.
to 26.07.seuraSeurakisatMultia -
to 26.07.pkSiiPo kiekko ja 300mMaaninka23.07.
to 26.07.pkVeikkolan Veikkojen viikkokisa 4Veikkola24.07.
to 26.07.neNuorten EliittikisatVaasa23.07.
to 26.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe 27.07.pkUnikeon seiväskisatNaantali26.07.
pe 27.07.pkJakob MarathonPietarsaari20.07.
pe 27.07.seuraSeurakisatKokkola26.07.
la 28.07.GPMotonet GP LapinlahtiLapinlahti18.07.
la-su 28.-29.07.pmSatakunnan 9-15 v. pm-huipentumaSastamala24.07.
la-su 28.-29.07.pmSisuhuipentuma TP9-15Kuortane24.07.
la-su 28.-29.07.pmHämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere24.07.
la-su 28.-29.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentumaOutokumpu23.07.
la 28.07.pmNåid F/P mångkamp 9-13 år / moniottelut 9-13 v. (del/osa 2)Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis24.07.
la 28.07.pkPohjan KoitoksetRovaniemi22.07.
la 28.07.seuraSeurakisatPyhäjoki -
la-su 28.-29.07.pmKePy piirihuipentuma 9-15vKalajoki25.07.
la-su 28.-29.07.aaNuorisokansalliset Kouvola Junior GamesKouvola24.07.
la-su 28.-29.07.aaKUY:n NuorisokansallinenTuusula24.07.
la 28.07.pkToivon KipinäKangaslampi -
la 28.07.pkYppU:n 60 v. juhlakisatPyhäjoki26.07.
su 29.07.pm9-15-vuotiaiden pm-moniottelutLapinlahti25.07.
su 29.07.pmLänsi-Pohjan sisulisähuipentuma II-päiväKemi24.07.
su 29.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
su 29.07.pmLapin piirin sisulisähuipentuma II-päiväKemin24.07.
su 29.07.tähtiEltsun TähtikisatHelsinki25.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatLappeenranta25.07.
ma-ti 30.-31.07.pmEtelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentumaMikkeli27.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 30.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 30.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 30.07.pmPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2Parikkala23.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKotka -
ma-ti 30.-31.07.amEteläisen alueen mestaruuskilpailut 14/15 v.Helsinki27.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatKempele29.07.
ma 30.07.pkYu-veteraanien pm-kilpailut ja Laihian Lujan kansalliset yu-veteraanikisatLaihia28.07.
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 30.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatEvijärvi -
ma 30.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 30.07.seuraSeurakisatPudasjärvi29.07.
ma 30.07.pkRegiontävling / AluekilpailuMalax / Maalahti29.07.
ma 30.07.seuraSeurakisatSonkajärvi27.07.
ti 31.07.po17v. PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy)Laitila26.07.
ti 31.07.pkPuuhamaa-cupJanakkala29.07.
ti 31.07.pkElokuun kisat (heinäkuussa)KEMI27.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 31.07.seuraSeurakisatKouvola -
ti 31.07.seuraSeurakisatParkano30.07.
ti 31.07.pkAvoimet K-Marketin kisatJoensuu -
ti 31.07.seuraSeurakisatIkaalinen -
ti 31.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki28.07.
ti 31.07.seuraSilja Line SeurakisatUukuniemi -
ti 31.07.seuraSeurakisatSomero -
ti 31.07.pkPorvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3Porvoo - Borgå27.07.
ti 31.07.pkOp Oulu Tiistaikisa VOulu29.07.
ti 31.07.pkAluekilpailut Kokkola29.07.
ti 31.07.pkUrjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala29.07.
ti 31.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 31.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 01.08.pkTarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna29.07.
ke 01.08.pkJunnut radalleTampere30.07.
ke 01.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke-to 01.-02.08.pmKe-To 1.-2.8. LasY:n pm-kilpailut 9-13 v. osa 2Lahti27.07.
ke 01.08.aa5. TilastopajacupTurku29.07.
ke 01.08.seuracupSeuracupin II-osaKankaanpää29.07.
ke 01.08.seuraSilja Line SeurakisatTupos -
ke 01.08.pmM/N17, P/T15 pm-esteet (avoimet)Turku29.07.
ke 01.08.pkTarmon AluekilpailutVihti27.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKEMI31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatKarkkila31.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 01.08.pkViiskunta-kisatSoini31.07.
ke 01.08.seuracupSeuracup.2. osakilpailiSuomussalmi28.07.
ke 01.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 01.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
ke 01.08.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 02.08.seuraSeurakisatHyvinkää31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatKiiminki02.08.
to 02.08.seuracupSeuracup Pohjois-Savon piirikisa osa 2Kuopio30.07.
to 02.08.seuraSeurakisatRaisio -
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (läntinen)Ilmajoki01.08.
to 02.08.pkSeuracupImatra27.07.
to 02.08.maantiej.Iitti-hölkkäIitti29.07.
to 02.08.seuraSeurakisatSäkylä -
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala31.07.
to 02.08.pkHSU:n kuulakisaHyvinkää29.07.
to 02.08.pkKEV kisatkuusamo31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 02.08.seuracupSeuracup piirikisa 2 (itäinen)Kauhava01.08.
to 02.08.pkDM långa sträckorKorsholm31.07.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatHarjavalta -
to 02.08.pkMänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula31.07.
to 02.08.seuraSeurakisatHyrylä01.08.
to 02.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
pe-su 03.-05.08.SMSM-kilpailut M/N19-22Laitila26.07.
pe 03.08.pkSisulisätOrivesi01.08.
la 04.08.maantiej.PNM TrailNousiainen -
la 04.08.pkKempele Z-Maraton ja SAUL SM-MaratonKempele -
la-su 04.-05.08.pmPm-sisulisähuipentumaJämsä30.07.
la-su 04.-05.08.pmKainuun sisuhuipentumaPaltamo31.07.
la 04.08.pkKaustisen Juhlaheitot IIIKaustinen01.08.
la 04.08.pkToijala Junior GamesAkaa02.08.
la 04.08.pkNuorten yleisurheilukilpailut Pyhtää30.07.
la 04.08.maantiej.Karhu-HölkkäRanua03.08.
la 04.08.pkPohojalaasen Timanttiliigan osakilpailuKuortane01.08.
la 04.08.maratonHämeenlinnan Kaupunkimaraton ja Puolimaraton sekä maantie 10 kmHämeenlinna30.07.
la 04.08.pkHelsinki Twilight Run and WalkHelsinki04.08.
su 05.08.pkEläinpuistokisatÄhtäri03.08.
su 05.08.pkSeuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia03.08.
su 05.08.pkMoukarin- ja painonheittokisatTyrnävä03.08.
su 05.08.maantiej.HillamaastotRanua29.07.
su 05.08.seuracupSeuracup Hämsyn 2.divisioonan 2.osakilpailuYlöjärvi03.08.
su 05.08.pkAikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelukisa 5.8.2018 klo 13.00 alkaenSulkava30.07.
su 05.08.seuracupSeuracupIitti03.08.
su 05.08.pkAkilles mästerskap 4 - Akilleen mestaruuskisat 4Borgå - Porvoo -
ma 06.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 06.08.seuracupPohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailuJoensuu03.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPyhäjoki05.08.
ma 06.08.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 06.08.seuracupSeuracup II Turun lohkoPaimio04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 06.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 06.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere06.08.
ma 06.08.pkViiskuntakisatVirrat03.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatPudasjärvi -
ma 06.08.seuracupSeuracup II Salo-Loimaa lohkoSalo04.08.
ma 06.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 4Savonlinna, Kerimäki -
ma 06.08.pkYlivieskan Kuulan aluekisatYlivieska04.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatLappeenranta02.08.
ma 06.08.seuracupSeuracupin piirikisa 2Kirkkonummi02.08.
ma 06.08.seuraSeurakisatSastamala -
ma 06.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 06.08.seuraSeurakisatKuhmo06.08.
ma 06.08.pkLärkkulla Games klubbmästerskapRaseborg/Ekenäs04.08.
ti 07.08.pkRiihiimäen Kiskon seiväskoulun päätöskisaRiihimäki05.08.
ti 07.08.pkKultajousi kuukausikisat 4/5Kuopio05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatKuopio05.08.
ti 07.08.pkJärvituuliCup 6Keuruu05.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup, 2. osakilpailuNurmijärvi02.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 07.08.seuracupSeuracup II Vakka-lohkoMynämäki03.08.
ti 07.08.pkTeuvan Rivakan YU-Kilpailut / SuupohjacupTeuva06.08.
ti 07.08.pkTuloskisatJuankoski05.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 07.08.seuracupSeuracup II YkköslohkoTurku04.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri06.08.
ti 07.08.pkKymenlaakson lajipäivä pikajuoksu ja viestitKouvola02.08.
ti 07.08.seuracupSeuracup 2.osakilpailuKempele03.08.
ti 07.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero07.08.
ke 08.08.pkPaunucup IVJämsä05.08.
ke 08.08.pkJunnut radalleTampere06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 08.08.seuracupNåids föreningscup del 2 / Nåid:n seuracupin osa 2Espoo - Esbo05.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatPori06.08.
ke 08.08.pkKieKuMo Cup IIIVirrat06.08.
ke 08.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 08.08.seuraSeurakisatTyrnävä05.08.
ke 08.08.pkPeU:n kilpailu IIPerniö05.08.
ke 08.08.pkS-market kisaKalajoki06.08.
ke 08.08.pkAlavuden nuorisokisatAlavus07.08.
ke 08.08.pkForssan Salaman viikkokisaForssa06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatMaaninka06.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatKarkkila07.08.
ke 08.08.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju07.08.
ke 08.08.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ke 08.08.seuraSeurakisatRiihimäki -
ke 08.08.seuraSeurakisatJokela07.08.
ke 08.08.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes06.08.
ke 08.08.poUngdomsserie (utomhus), omgång 4Mariehamn -
ke 08.08.seuraSeurakisatKokemäki -
ke 08.08.seuraSeurakisatHaapavesi -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatIlomantsi -
to 09.08.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden elokuun tuloskisatSavonlinna -
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatLieto -
to 09.08.seuraSeurakisatPyhäntä -
to 09.08.seuraSeurakisatHartola -
to 09.08.seuraSeurakisatKiuruvesi -
to 09.08.pkSisulisätOrivesi07.08.
to 09.08.seuraSilja Line SeurakisatNIVALA -
to 09.08.seuraSeurakisatVaala08.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut P/T14,15Saarijärvi02.08.
pe-su 10.-12.08.SMSM-kilpailut M/N 17,16Espoo02.08.
pe 10.08.pkLahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraotteluLahti07.08.
pe 10.08.pkAvoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailutSomero -
la 11.08.amAluehuipentumat T/P-12-13 (ÖID, EPU, KePY. KeSY)Nykarleby06.08.
la 11.08.pkEinarin tonniMäntsälä09.08.
la 11.08.pkKangasalan puolimaratonKangasala31.07.
la 11.08.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 12.08.pkElokisatOrimattila -
su 12.08.pkLasten Olympialaiset, puuseiväs SMLeppävirran Oravikoski -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 13.08.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 13.08.seuraSeurakisatKärsämäki -
ma 13.08.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 5Savonlinna, Kerimäki -
ma 13.08.seuraSeurakisatKouvola -
ma 13.08.seuraSeurakisatKarunki -
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 13.08.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere13.08.
ma 13.08.seuraSeurakisatJärvenpää12.08.
ma 13.08.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatRovaniemi10.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatKajaani12.08.
ti 14.08.pkKymenlaakson pm -ottelut T/P 9-13v, osa 2Kouvola /Koria10.08.
ti-ke 14.-15.08.amEteläisen ja Kaakkoisen alueen mestaruusviestitPorvoo - Borgå11.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatJanakkala13.08.
ti 14.08.pkImatran Inkeri kisat, Karhumäen kentän avajaiskisatImatra09.08.
ti 14.08.seuraSeurakisatParkano13.08.
ti 14.08.pkSeuraottelu Veto-Visa-Vire IIILapinlahti12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 14.08.pkKarkkPo-NuKi-ViVi seuraotteluVihti12.08.
ti 14.08.pkkokkolantyöväen urheilijoiden aluekilpailutkokkola14.08.
ti 14.08.pkOsuskauppa Maakunnan lasten kisailutKajaani12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatIitti14.08.
ti 14.08.pkSäästöpankin kesäkisatUrjala12.08.
ti 14.08.seuraSilja Line SeurakisatSomero14.08.
ke 15.08.pkJunnut radalleTampere13.08.
ke 15.08.pkAvoimet Limingan kunnanmestaruuskisatLIMINKA13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 15.08.seuraSeurakisatPori13.08.
ke 15.08.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 15.08.pkPorin Tarmon 110-vuotisjuhlakilpailuPori13.08.
ke 15.08.pkHeinola Games / Lahden piirin Heittocupin osakilpailuHeinola12.08.
ke 15.08.tähtiSeinäjoen TähtikisatSeinäjoki10.08.
ke 15.08.pkSeuran mestaruuskisatVirrat13.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKarkkila14.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 15.08.pkKiskon mestaruuskisat - heitotRiihimäki13.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke-to 15.-16.08.pmpm-sisulisäviestit P/T9-11, ja P/T13-15Salo10.08.
ke 15.08.seuraSeurakisatKEMI14.08.
ke 15.08.seuraSilja Line SeurakisatVantaa14.08.
ke 15.08.pkBetonijuoksu-cupYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 15.08.seuraSeurakisatKokemäki -