Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Tammikuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31        
  Helmikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05       1 2 3 4
06 5 6 7 8 9 10 11
07 12 13 14 15 16 17 18
08 19 20 21 22 23 24 25
09 26 27 28        
  Maaliskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09       1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
la 22.09.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere19.09.
la 22.09.maraton37. Kullervo-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkPohjois-Savon maakuntaviestiKarttula17.09.
la-su 22.-23.09.pkSAUL:n SM-moniottelutKirkkonummi12.09.
la 22.09.pkKaustisen syysheitotKaustinen19.09.
la 22.09.SMSM-maratonLappeenranta (Joutseno)14.09.
la 22.09.pkSuomen Perinneurheiluliiton viralliset Olympiapainonheiton SM-kilpailutVirrat20.09.
la-su 22.-23.09.pkSyysmoniottelutLaitila19.09.
la 22.09.pkHaaga RunHelsinki22.09.
la 22.09.maantiej.RuissalojuoksutTurku -
la 22.09.maantiej.28. Kuortaneen maastofinaaliKuortane15.09.
la 22.09.pkKaarlon JuoksuPosio20.09.
la 22.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 23.09.pkErän avoimet mestaruuskisatHelsinki19.09.
su 23.09.pkPk-heittokisatMikkeli / Ristiina20.09.
su 23.09.pkTriangeli/Lady-Triangeli/Minitriangeli (Seuraottelu LLuja - VsV - KK-V)Kokemäki20.09.
su 23.09.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala20.09.
su 23.09.pkPakopirtin JuoksuUtajärvi Ahmas Ahmaksen Perinnekulän maasto17.09.
su 23.09.pmpm-sisulisämoniottelut II P/T11-9Laitila19.09.
su 23.09.pkTammelan kunnanmestaruuskisat/ Uuden kentän avajaisetTammela20.09.
su 23.09.pkKuonan Kymppi / KeU Cup 6Savonlinna, Kerimäki20.09.
su 23.09.pkLärkkulla Games lisälajit IIRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis21.09.
su 23.09.pkVehmaisten keihäsTampere22.09.
su 23.09.pkSyysheitotRovaniemi22.09.
ti 25.09.pkKLL:n VS:n ala-asteiden piirikisatLieto19.09.
ti 25.09.pkHeittokisaJyväskylä24.09.
ti 25.09.pkItä-Vantaan maastot 1/3Vantaa 24.09.
ti 25.09.pkMini Maaria katujuoksuTurku21.09.
ke 26.09.pmHämSY:n pm-sisulisämaastoviestiLempäälä22.09.
to 27.09.pkUrhon heitot IITurku -
pe 28.09.pk28. Kuvansin YöjuoksuJoroinen -
pe 28.09.pkYöjuoksuTurku24.09.
la-su 29.-30.09.pkTU-38 avoimet seuran mestaruusheitotTampere27.09.
la 29.09.pkTarmon heittoviisiotteluHelsinki25.09.
la 29.09.pkKataja-hölkkäJoensuu -
la 29.09.pkHuittisten Hullu HölkkäHuittinen25.09.
la 29.09.seuraSeurakisatRovaniemi -
la-su 29.-30.09.pkKirkkonummen Kunnan Avoimet MestaruuskilpailutVeikkola28.09.
la 29.09.pkKauniston maraton, puolimaraton ja varttimaratonHaapajärvi24.09.
la 29.09.pkHuurreheitotLeppävirta -
la 29.09.pkKirkkolammen juoksuRovaniemi27.09.
la 29.09.maantiej.3. Iso - Syöte Classic trail runPudasjärvi25.09.
la 29.09.maantiej.9. Huippukymppi - IsosyötePudasjärvi25.09.
la 29.09.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
su 30.09.pkTuiskun heittokisat IIRusko27.09.
su 30.09.pkArctic-heitotRovaniemi29.09.
ke 03.10.seuraSeurakisatJanakkala -
la 06.10.pkSärkivaara-hölkkäJoensuu02.10.
la 06.10.pk11. Virpiniemen MaastomaratonHaukipudas02.10.
la 06.10.maratonItämeri Maraton 2018Hanko -
la 06.10.pkHölkkä10Leppävirta -
la 06.10.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo03.10.
su 07.10.pkOsmon SuperhölkkäPieksämäki -
su 07.10.pkVarsyn juoksucupin maastosprintitRaisio03.10.
su 07.10.pkPirjon PakkaskisatHeinävesi -
su 07.10.maantiej.53. Paraistenlenkki / 53e PargasloppetParainen03.10.
su 07.10.pkMoukarin- ja painonheittokisatTYRNÄVÄ05.10.
su 07.10.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo04.10.
ti 09.10.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa 08.10.
ke 10.10.seuraSeurakisatJanakkala, Kiipula -
to 11.10.pkMotonet-kuukausikisat - maastojuoksuJoensuu10.10.
pe 12.10.pkAikuisurheilijoiden heittoleirikilpailuSavonlinna10.10.
la 13.10.maratonVantaan MaratonVantaa -
la 13.10.pkMourunkiTrailRunKempele -
la 13.10.maantiej.Kanonloppet/ÅlandsmarschenFinström-Mariehamn -
la 13.10.pkXRUN maastojuoksuLappeenranta10.10.
su 14.10.pkAv Suomen Perinneurheiluliiton SM maastotLeppävirta14.10.
la 20.10.pkVeli- Matin hölkkäVarkaus20.10.