Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Tammikuu 2018 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
01 1 2 3 4 5 6 7
02 8 9 10 11 12 13 14
03 15 16 17 18 19 20 21
04 22 23 24 25 26 27 28
05 29 30 31        
  Helmikuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
05       1 2 3 4
06 5 6 7 8 9 10 11
07 12 13 14 15 16 17 18
08 19 20 21 22 23 24 25
09 26 27 28        
  Maaliskuu 2018  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
09       1 2 3 4
10 5 6 7 8 9 10 11
11 12 13 14 15 16 17 18
12 19 20 21 22 23 24 25
13 26 27 28 29 30 31  
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy
ma 25.06.pkLIVAL-Games lisälajiSibbo / Sipoo24.06.
ma 25.06.aaLIVAL-GamesSipoo23.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 25.06.pkArctic-heitotRovaniemi24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ma 25.06.pkViikkokisatLappeenranta -
ma 25.06.pkMatin karnevaalitJuva21.06.
ma 25.06.pkAvoimet hyppykilpailutUusikaupunki22.06.
ma 25.06.amAluemestaruuskilpailut 1. päivä M/N ja M17/N17Kokkola22.06.
ma 25.06.pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere25.06.
ma 25.06.pkAvoin aluekilpailuKajaani23.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSastamala -
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 25.06.pkRT Släggcup i Nedervetil Deltävling I / AK Alavetelin Moukaricup Osakilpailu IAlaveteli24.06.
ma 25.06.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia24.06.
ma 25.06.pkTNT Heitot IVantaa24.06.
ma 25.06.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 25.06.seuraSeurakisatPudasjärvi24.06.
ma 25.06.seuraSeurakisatSonkajärvi20.06.
ti 26.06.pkPiirikunnalliset aikuisurheilijoiden kesäkuun tuloskisatSulkava -
ti 26.06.seuraSeurakisatJanakkala24.06.
ti 26.06.pkJärvituuliCup 3Keuruu24.06.
ti 26.06.pkSeuracup 1. osakilpailuValkeakoski25.06.
ti 26.06.pkFazer Reilu Cup IV Lahti22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKauhava26.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatLahti22.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 26.06.seuracupSeuracup I osakilpailuSastamala24.06.
ti 26.06.pmAvoimet 17-19 v pm-kilpailutParikkala19.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatJalasjärvi26.06.
ti 26.06.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani24.06.
ti 26.06.pkViiskuntakisaAlajärvi24.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatKajaani25.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatMynämäki -
ti 26.06.pmKeski-Pohjanmaan 9-15v piiriviestihuipentumaKokkola22.06.
ti 26.06.pkSamarbetstävling - Yhteistyökisat 2/4Siuntio -
ti 26.06.pkSiiPo kuula ja pituusMaaninka24.06.
ti 26.06.seuraSeurakisatParkano25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatIitti26.06.
ti 26.06.pmM/N,M/N17 pm-kilpailut Ipv. (avoimet)Turku21.06.
ti 26.06.seuracupHämsy Seuracup 1. divisioona 1. osa Forssa22.06.
ti 26.06.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna23.06.
ti 26.06.pkRegiontävling/AluekilpailuPedersöre25.06.
ti 26.06.seuraSilja Line SeurakisatSomero26.06.
ke 27.06.pkKeihäskarnevaalien juniorikisatPihtipudas24.06.
ke 27.06.pkOrimattilan Jymyn nuorisokilpailutOrimattila25.06.
ke 27.06.pkJunnut radalleTampere25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatVarkaus -
ke 27.06.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 27.06.seuraSeurakisatHyvinkää25.06.
ke 27.06.pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
ke 27.06.pkJunnukisatLieksa26.06.
ke 27.06.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatMarttila -
ke 27.06.pmHämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere25.06.
ke 27.06.pkHSU:n korkeuskisaHyvinkää25.06.
ke 27.06.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 27.06.seuraSeurakisatKEMI26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatTyrnävä26.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 27.06.pkIisalmen Visan viikkokisatIisalmi24.06.
ke 27.06.tähtiEero Lehdon muistokilpailut - Orimattilan TähtikisatOrimattila25.06.
ke 27.06.pkPorvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2Porvoo - Borgå22.06.
ke 27.06.pkRT på Mosedals idrottsplanNärpes25.06.
ke 27.06.seuraSeurakisatYlitornio -
ke 27.06.pkPk-kilpailuYlitornio -
to 28.06.karnKiekko- ja kuulakarnevaalitKokemäki22.06.
to-su 28.06.-01.07.karnJämsän kestävyysjuoksu-, pituus-, 3-loikka- ja kävelykarnevaalitJämsä25.06.
to-la 28.-30.06.karnMoukarikarnevaalitKaustinen24.06.
to-su 28.06.-01.07.karnKeihäskarnevaalitPihtipudas23.06.
to-su 28.06.-01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
to 28.06.karnAitajuoksukarnevaalitJämsänkoski25.06.
to 28.06.pkRaahen seiväs ja korkeuskisaRaahe25.06.
to 28.06.seuraSeurakisatRanua -
to 28.06.pkFöreningskamp LuLi-LIKLiljendal -
to 28.06.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatLieto28.06.
to 28.06.seuraSeurakisatSäkylä -
to 28.06.pkSeiväshyppykilpailuHelsinki -
to 28.06.seuraSeurakisatJakobstad27.06.
to 28.06.karn40.Someron seiväskarnevaalitSomero25.06.
to 28.06.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
to 28.06.seuraSeurakisatIi -
to 28.06.seuraSeurakisatKiuruvesi -
pe 29.06.seuraSeurakisatKokkola28.06.
pe 29.06.seuraSeurakisatVesanto -
la 30.06.pmSisulisäottelutTornio27.06.
la 30.06.pkVeteraanikansallisetJuuka27.06.
la 30.06.pkHelsinki Central Park RunPaloheinä, Helsinki30.06.
la 30.06.pkVetelin 25. markkinahölkkäVeteli -
la 30.06.karnKorkeuskarnevaalitVirrat24.06.
la 30.06.karnKansalliset kiekko- ja kuulakarnevaalikisatKokemäki26.06.
la 30.06.pkKeihäskarnevaalien leirikilpailuPihtipudas29.06.
la 30.06.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp.Somero25.06.
la 30.06.seuraSilja Line SeurakisatInari -
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailuSomero25.06.
su 01.07.karnMoukarikarnevaalit, B-kilpailuKaustinen24.06.
su 01.07.pkAvoimet piirikunnallisetKokemäki01.07.
su 01.07.karnPikajuoksukarnevaalitJämsänkoski28.06.
su 01.07.pkKipinän KisatLohja, Nummi, Urheilukuja 3 09810 NUMMI28.06.
su 01.07.pkKorian kansalliset yleisurheilukilpailut Kouvola28.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M/N B-kilpSomero25.06.
su 01.07.karn40.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilpSomero25.06.
su 01.07.pkAviisi Games IIKauhava30.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLappeenranta (Joutseno)29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatLiperi -
ma 02.07.seuraSeurakisatTornio -
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatKestilä -
ma 02.07.seuraSeurakisatRaisio -
ma 02.07.seuraSeurakisatPori30.06.
ma 02.07.pkAvoimet aluekilpailutJoutsa30.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 02.07.pkNuorten yleisurheilukilpailut Loviisa30.06.
ma 02.07.pk58-Cup 3/5Vantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 02.07.seuraSeurakisatPudasjärvi01.07.
ma 02.07.pkKarijoen avoimet aluekisatKarijoki29.06.
ma 02.07.pkÖstra kretsens juniortävling Lovisa - Loviisa29.06.
ma 02.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 02.07.pkXII piirikunnalliset Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna, Kerimäki28.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatIi -
ma 02.07.pkVakka-otteluUusikaupunki27.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatKuhmo -
ma 02.07.seuraSeurakisatVantaa 29.06.
ma 02.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 02.07.seuraSeurakisatSonkajärvi30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKuopio01.07.
ti 03.07.aaIlkka Games 14Ilmajoki02.07.
ti 03.07.pkKultajousi kuukausikisat 3/5Kuopio01.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatJanakkala01.07.
ti 03.07.pmHämsyn pm-sisulisäottelut T/P12-13vAkaa / Viiala30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatKotka -
ti 03.07.seuraSeurakisatJalasjärvi03.07.
ti 03.07.aa3. TilastopajacupTurku30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 03.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti 03.07.seuraSeurakisatParkano02.07.
ti 03.07.seuraSeurakisatUukuniemi03.07.
ti 03.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori30.06.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti03.07.
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatIkaalinen01.07.
ti 03.07.pkKaJu juoksuilta (T/P 15 estehuipentuma)Kalajoki01.07.
ti 03.07.pkEteläisen ja kaakkoisen alueen aluemestaruus estejuoksutKerava30.06.
ti 03.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 03.07.seuraSeurakisatKälviä -
ti 03.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero03.07.
ke 04.07.aaJoensuu Junior GamesJoensuu01.07.
ke 04.07.pmKymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15v, osa 1Kouvola27.06.
ke 04.07.pkJunnut radalleTampere02.07.
ke 04.07.GPMotonet GP JoensuuJoensuu24.06.
ke 04.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 04.07.seuraSeurakisatLeppävirta -
ke 04.07.pkXXXVI Knattekarnevalen (mångkamp/moniottelu)Vaasa01.07.
ke 04.07.pkBorgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1Borgå - Porvoo02.07.
ke 04.07.pmAvoimet Satakunnan MestaruuskilpailutPori01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 04.07.pmHämSY:n pm-sisulisäottelut P10,P11,T11,T14 ja T15Kangasala01.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi04.07.
ke 04.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 04.07.pkSäästöpankki GamesKristiinankaupunki02.07.
ke 04.07.pkEPU:n KieKuu-cupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi03.07.
ke 04.07.seuraSilja Line SeurakisatVantaa03.07.
ke 04.07.pkPk-kilpailuYlitornio -
ke 04.07.seuraSeurakisatYlitornio -
to 05.07.pkVKS- cup Pylkönmäen osakilpailuPylkönmäki/Saarijärvi -
to 05.07.pmM/N ja M17/N17 pm-kilpailut 2.kilpailupäiväNaantali01.07.
to 05.07.pmOtteluhuipentuma 9-15v.Savonlinna02.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHamina -
to 05.07.pkSisulisätOrivesi03.07.
to 05.07.pkHyppy-pikajuoksukisatJuankoski03.07.
to 05.07.aaKannuksen Uran kansallisetKannus03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 05.07.pmSisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala02.07.
to 05.07.pkHuiluukisatMaaninka02.07.
to 05.07.pkViiskuntakisat LehtimäkiAlajärvi03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala03.07.
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatSEURAKISA SIIRRETTY MA 9.7. Nakkila -
to 05.07.pmKainuun sisumoniottelut 1Kajaani01.07.
to 05.07.seuraSeurakisatHartola -
to 05.07.seuraSilja Line SeurakisatRaahe -
pe-su 06.-08.07.aaLohja Junior GamesLohja01.07.
pe-la 06.-07.07.amItäisen alueen am yleinen ja am 17, 19 moukari, kiekkoVarkaus02.07.
pe 06.07.pmHämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia03.07.
pe 06.07.pkXXX Varpaisjärven YöpuolimaratonVarpaisjärvi02.07.
la-su 07.-08.07.pkOttelukisatLapua03.07.
la 07.07.pkOtteluhuipentuma 9-15 vuoiaatKannus04.07.
la 07.07.pkAluekisatLieto03.07.
la-su 07.-08.07.amAluemestaruusottelut, MN17 ja MN19Lapua03.07.
la 07.07.pmEPUn SisuottelutLapua03.07.
la 07.07.pkEukon ja Ukon hölkkäSONKAJÄRVI01.07.
la-su 07.-08.07.pkSFI mästerskapJakobstad30.06.
la 07.07.pkSeuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa04.07.
la 07.07.pkAvoimet aitakilpailutUusikaupunki04.07.
la 07.07.pkHeittokisatTyrnävä05.07.
la-su 07.-08.07.aaLahti Junior MeetingLahti03.07.
la 07.07.pkJuhan kuulakisaIisalmi05.07.
la 07.07.pkAlbin Stenroosin muistojuoksuVehmaa -
la 07.07.pkKalliokosken LenkkiHalsua -
la 07.07.tähtiTähtikisat LahtiLahti02.07.
la 07.07.pkIX RantalakeusjuoksuLiminka04.07.
su 08.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 1.päiväOulu03.07.
su 08.07.aaLapin LeiskautuksetRovaniemi02.07.
su 08.07.pkLasten ja nuorten kilpailutKeitele05.07.
su 08.07.pkMarttilanharjun juoksuOulu, Ylikiiminki05.07.
su 08.07.maantiej.Vuores-juoksuTampere03.07.
su 08.07.aaKankaanpää GamesKankaanpää05.07.
su 08.07.aaLaitilan NuorisokansallisetLaitila05.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatJoroinen -
ma 09.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 09.07.seuraSeurakisatKotka -
ma 09.07.pkKeihäs-cup, Laihian Lujan piirikunnallisetLaihia07.07.
ma 09.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ma 09.07.pkReisjärven aluekisatReisjärvi06.07.
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 09.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 09.07.seuraSeurakisatPudasjärvi08.07.
ti 10.07.pmPohjois-Karjalan 9-15-v. pm-moniottelut Joensuu06.07.
ti 10.07.pkJärvituuliCup 4Keuruu -
ti 10.07.aaHämeGamesRiihimäki08.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 10.07.amAluemestaruuskilpailut 2. osa MN, MN17 Seinäjoki08.07.
ti 10.07.pkKymijoki-KymppiKouvola07.07.
ti 10.07.aaGatorade kansalliset Olli Teijonmaan muistokisatSavonlinna06.07.
ti 10.07.pkKesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatJalasjärvi10.07.
ti 10.07.pkSiiPo seiväs, pituus ja pikamatkatLapinlahti08.07.
ti 10.07.pkParkU kesäkisatParkano08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatViitasaari -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti10.07.
ti 10.07.pkViikkokisatUrjala08.07.
ti 10.07.seuraSeurakisatParkano08.07.
ti 10.07.pkPiirin myöntämä kilpailuMuurame09.07.
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatHirvensalmi -
ti 10.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 10.07.seuraSeurakisatvähäkyrö, Vaasa -
ti 10.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKEMI10.07.
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 11.07.seuraSeurakisatPolvijärvi -
ke 11.07.pkHämeGamesJuniorRiihimäki08.07.
ke 11.07.pkJunnut radalleTampere09.07.
ke 11.07.pkArctic-heitotRovaniemi10.07.
ke 11.07.pkJunnukisatLieksa10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatLiminka10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKerava -
ke 11.07.pmpm-sisulisämoniottelut T9-15Raisio06.07.
ke 11.07.pkVesan kisatRAAHE08.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatYlämaa (Lappeenranta) -
ke 11.07.pkHumppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila09.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatHaukipudas -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatUurainen -
ke 11.07.aaKU-58 60v JuhlakisatVantaa07.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKalajoki -
ke 11.07.pkPiirikunnallisetKurikka10.07.
ke 11.07.seuraSeurakisatKouvola -
ke 11.07.pkAluekilpailut / RegiontävlingAlaveteli10.07.
ke 11.07.pkVisa-Veto-VireIisalmi05.07.
ke 11.07.pkAvoimet pitäjänmestaruusmaastotLeppävirta -
ke 11.07.seuraSilja Line SeurakisatJämsä -
ke 11.07.pkpm kävelyt 9-15Koria06.07.
to 12.07.pkTeam Sportia Junior GamesRaasepori/Karjaa - Raseborg/Karis07.07.
to 12.07.seuraSeurakisatAkaa / Viiala -
to 12.07.pkFazer Reilu Cup VLahti09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHämeenkyrö -
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatHamina -
to-pe 12.-13.07.pmDm 14-19 årPedersöre08.07.
to 12.07.pkSisulisätOrivesi10.07.
to 12.07.seuraSeurakisatKaavi11.07.
to 12.07.pkPyhäselän heinäkisatJoensuu -
to 12.07.pmpm-sisulisämoniottelut P9-15Mynämäki07.07.
to 12.07.pkHeinäkuun piirikunnallisetKaavi11.07.
to 12.07.seuraSeurakisatSäkylä -
to 12.07.pk3.seurakisat ja luokittelukilpailutMikkeli / Ristiina12.07.
to 12.07.pkAvoimet aluekisatNakkila09.07.
to 12.07.seuraSilja Line SeurakisatKeitele -
to 12.07.seuraSeurakisatUTAJÄRVI11.07.
pe-la 13.-14.07.aaHannes Junior GamesKuopio09.07.
pe-su 13.-15.07.aaJanakkala GamesJanakkala10.07.
pe 13.07.pkKaappoo Jouppilan muistokisatSeinäjoki11.07.
la 14.07.pmSisuottelut IIRanua10.07.
la 14.07.aaTimanttikisatSastamala11.07.
la 14.07.pkTimon ja Sepon lenkkiVieremä -
la 14.07.pkYleisurheilukisatRanua06.07.
la 14.07.pkPerinneurheilu kilpailutKuopion Muuruvesi -
la 14.07.pkSäkylän III MansikkamaratonSäkylä -
la-su 14.-15.07.aaNuoriso kansallisetLappeenranta09.07.
la 14.07.aaKarhu Junior Games ja Etelä-Pohjalaasen timanttiliigan osakilpailuKauhajoki12.07.
la 14.07.pkKnattestafett DMNärpes10.07.
la 14.07.pkKansalliset aikuisyleisurheilukilpalutKuhmoinen -
la 14.07.pkAlavieska viikon kilpailuAlavieska13.07.
su 15.07.pkPorvoon huippukisat - Borgå TopgamesPorvoo - Borgå10.07.
su 15.07.pkVehmaan aluekilpailutVehmaa12.07.
su 15.07.pmPohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma 2.päiväOulu10.07.
su 15.07.pkKorian Ponnen Kansalliset klpailutKouvola/ Koria10.07.
su 15.07.pkNaantalin AurinkokävelytNaantali10.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatPihtipudas -
ma 16.07.pkAvoimet pitäjänmestaruuskisatPosio12.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatPosio16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKempele15.07.
ma 16.07.pkRatakusiaisetLieto11.07.
ma 16.07.pkLuokittelukilpailut / KeU Cup 3Savonlinna, Kerimäki -
ma 16.07.pkMIKV ABC seurakisat 3Mikkeli13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 16.07.seuraSeurakisatPudasjärvi15.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatKarunki -
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 16.07.pkHeinäkuun nuorisokisatÄänekoski13.07.
ma 16.07.seuraSilja Line SeurakisatVaasa -
ma 16.07.seuraSeurakisatVarpaisjärvi -
ma 16.07.seuraSeurakisatKuhmo16.07.
ma 16.07.seuraSeurakisatSOTKAMO -
ti 17.07.aaVeikkolan Veikkojen NuorisokansallisetVeikkola15.07.
ti 17.07.seuracupSeuracupKokkola13.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatLAPUA -
ti 17.07.pmPm-ottelut 9-13vParkano14.07.
ti 17.07.pkTarmon ViikkokisatHämeenlinna15.07.
ti-ke 17.-18.07.pmPm-kilpailut 9-13-v. 1.osaIitti13.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatJalasjärvi17.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 17.07.pkMoukarikisatNousiainen14.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatKajaani16.07.
ti 17.07.pkFyrrypinkaasutvähäkyrö, Vaasa15.07.
ti-ke 17.-18.07.pkKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 1Kotka12.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatTeuva -
ti 17.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IIIOulu15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatÄhtäri16.07.
ti 17.07.pkOK Maakunnan lasten kisailutKajaani15.07.
ti 17.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero17.07.
ti 17.07.seuraSeurakisatVesanto -
ke 18.07.pkJunnut radalleTampere16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatYlöjärvi -
ke 18.07.pkPaunucup IIIJämsä15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatJuva -
ke 18.07.pkViikkokisatLappeenranta -
ke 18.07.seuraSeurakisatLiminka17.08.
ke 18.07.pkForssan Salaman JuniorikisatForssa16.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatLappajärvi18.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatMäntyharju17.07.
ke 18.07.pkNuorten Pohjois-Suomen mestaruuskilpailutKajaani12.07.
ke 18.07.pkTöysän kansalliset KorppukisatTöysä / Alavus16.07.
ke 18.07.seuraSeurakisatSiilinjärvi16.07.
ke 18.07.pkNuorisopiirikunnallisetAlahärmä / Kauhava16.07.
ke 18.07.pkViikkokisatVirrat15.07.
ke 18.07.seuraSilja Line SeurakisatAlaveteli -
to-su 19.-22.07.SMKalevan kisatJyväskylä11.07.
to 19.07.pkPyhäjärvi GamesEura16.07.
to 19.07.seuraSeurakisatJakobstad18.07.
to 19.07.seuraSeurakisatHartola -
to 19.07.seuraSeurakisatRanua -
to 19.07.pkKEV kisatkuusamo17.07.
to 19.07.pkAluekilpailuSuomussalmi17.07.
to 19.07.seuraSeurakisatRaahe -
to 19.07.pkRatakymppi Forssa17.07.
to 19.07.pkSisulisätOrivesi17.07.
to 19.07.seuraSilja Line SeurakisatAsikkala17.07.
to 19.07.pkAviisi Games IIIKauhava18.07.
la-su 21.-22.07.pmPiirihuipentuma 9 - 15 vuotiailleIisalmi13.07.
la-su 21.-22.07.pkKuparivuoren KuninkaallisetNaantali17.07.
la 21.07.pmLänsi-pohjan Sisulisä huipentuma 1.päivä Tornio18.07.
la 21.07.pkSuomi-juoksuJoensuu -
la 21.07.pk44. Pentin olympialaiset Pylkönmäki/Saarijärvi -
la 21.07.pkEPU:n moukaricupin Lappajärven osakilpailuLappajärvi20.07.
la 21.07.pkIke-hölkkä ja lasten Kids- juoksuLokalahti -
la 21.07.pkKalevan kisat - Masters kutsukisa 100 mJyväskylä22.06.
la 21.07.pkRovaniemi City RunRovaniemi -
su 22.07.pkAikuisurheilukilpailutMikkeli / Ristiina19.07.
su 22.07.pkLahden piirin Heittocupin osakilpailuAsikkala19.07.
su 22.07.pkVarstakisatUrjala20.07.
ma 23.07.pkEspoonlahden Heittokisat 2018Espoo20.07.
ma 23.07.pkMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
ma 23.07.seuraSeurakisatLahti20.07.
ma 23.07.pkFazer Reilu Cup VILahti20.07.
ma 23.07.pkPiirinmestaruuskilpailut 9-17 v osa 1Imatra18.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatVeikkola -
ma 23.07.seuraSeurakisatPori21.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatHimanka -
ma 23.07.seuraSeurakisatPudasjärvi22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatYlivieska -
ma 23.07.seuraSeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSeurakisatKerava22.07.
ma 23.07.pkPiirikunnallisetKurikka22.07.
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatSastamala -
ma 23.07.seuraSilja Line SeurakisatAlavus -
ti 24.07.seuraSeurakisatHämeenlinna -
ti-ke 24.-25.07.pkEteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19 vHyvinkää22.07.
ti 24.07.pkJärvituuliCup 5Keuruu22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatPuolanka -
ti 24.07.pkSavonlinnan Riennon ABC-kisa (luokittelukisa)Savonlinna22.07.
ti 24.07.pmPM-kävelyt 9-15v.Töysä22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatIitti24.07.
ti 24.07.seuraSeurakisatOrimattila -
ti-ke 24.-25.07.pmKymenlaakson pm-kilpailut T/P 9-13v, osa 2Kouvola18.07.
ti 24.07.pkOp Oulu Tiistaikisa IVOulu22.07.
ti 24.07.pkKesäliiga 5.Akaa / Viiala22.07.
ti 24.07.pkPiikkiön Kehityksen yu-kilpailutkaarina21.07.
ti 24.07.pkÖstra kretsens juniortävling Liljendal -
ti 24.07.seuraSeurakisatVesanto -
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatHelsinki22.07.
ti 24.07.seuraSilja Line SeurakisatSomero24.07.